Α' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

ΑΕ Μάνης – Ολυμπιακός Ανάληψης 2-1: Επαγγελματική νίκη με γκολάρα Γιαννή

, ΑΕ Μάνης – Ολυμπιακός Ανάληψης 2-1: Επαγγελματική νίκη με γκολάρα Γιαννή

Με την έκτη νίκη της στα τελευταία επτά παιχνίδια η ΑΕ Μάνης έπιασε τετράδα στην Α τοπική Μεσσηνίας. Η ομάδα του Πάνου Πολίμου επιβλήθηκε 2-1 του Ολυμπιακού Aνάληψης συνεχίζοντας την ξέφρενη πορεία των τελευταίων αγωνιστικών. Παρότι δεν είχαν την αποτελεσματικότητα προηγούμενων αγώνων, οι Μανιάτες έφτασαν στη νίκη αξιοποιώντας δύο από τις καλές στιγμές του στο ματς, ειδικότερα δε το νικητήριο γκολ του Γιαννή είναι για highlights.

Οι γηπεδούχοι μπήκαν μπροστά στο σκορ με εύστοχη εκτέλεση πέναλτι του Κυριάκου πουλάκου στο 42ο λεπτό η παράβαση υποδείχθηκε σε ανατροπή του μπερμπέρη. Οι φιλοξενούμενοι κατάφεραν να φέρουν το παιχνίδι στα ίσα στο 65ο λεπτό με τον Κρεμμύδα αλλά δεν χάρηκαν για πολύ την ισοφάριση καθώς στο 69ο λεπτό ο Γιαννής με “κεραυνό” έξω από την περιοχή έστειλε την μπάλα στο “παραθυράκι” της εστίας του ανήμπορου να αντιδράσει Κατσίποδα.

ΑΕ Μάνης: Κωνσταντακόπουλος, Σπυρέας (67′ Πουλάκος Π.), Γουρνάς, Γιαννής, Δουρούμης, Γλέζος, Χατζηπαναγιώτης, Μπέρμπερη (62′ Μπάλας), Πουλάκος Κ. (62′ Φετάχου), Αλεξανδρόπουλος (90 + 3 Κοστρίβας), Κουρούπης.

Ολυμπιακός Ανάληψης: Κατσίποδας, Διονυσόπουλος, Καλογερόπουλος, Ψυχογιάννης, Θεοδοσόπουλος (67′ Παπανδρέου), Μωραγιάννης (90 +1′ Τζώτζος), Μάραντος (86′ Θεοδωρακόπουλος), Τσούνι (46′ Ξυδιάς), Κοντομανωλόπουλος, Κρεμμύδας, Δημητρίου.