ΑΕ Μάνης – Ηρακλής Καλ. 6-1: Πουλάκος… on fire

, ΑΕ Μάνης – Ηρακλής Καλ. 6-1: Πουλάκος… on fire

Με τον Κυριάκο Πουλάκο να κάνει… σμπαράλια την άμυνα του Ηρακλή σημειώνοντας πέντε γκολ, η ΑΕ Μάνης επιβλήθηκε 6-1 της Καλαματιανής ομάδας για την 28η αγωνιστική στην Α τοπική Μεσσηνίας.

Το ματς εξελίχθηκε σε ένα προσωπικό ρεσιτάλ του καλαματιανού επιθετικού ο οποίος έστειλε πέντε φορές την μπάλα στα δίχτυα του Καπράλου δημιουργώντας νέο ρεκόρ παραγωγικότητας στη σεζόν καθώς μέχρι τώρα τα περισσότερα γκολ σε έναν αγώνα ήταν τα τέσσερα που είχε πετύχει ο Δημήτρης Μπάρκας στο 6-0 της Εράνης επίσης σε βάρος του Ηρακλή.

Οι φιλοξενούμενοι παρατάχθηκαν με σύνθεση ανάγκης και στο πρώτο ημίχρονο κράτησαν το σκορ χαμηλά (2-1) αλλά στην επανάληψη δεν άντεξαν. Ο χορός των γκολ για τον Πουλάκο άνοιξε στο 10΄ ενώ οι φιλοξενούμενοι έφτασαν στην ισοφάριση στο 20′ με κεφαλιά του Φυκούρα. Στο 31′ απο μπαλιά του Αλεξανδρόπουλου ο Πουλάκος έκανε το 2-1 ενώ στο 55′ μετά απο σουτ του Κουρούπη ο Αλεξανδρόπουλος πήρε την μπάλα από την απόκρουση του Καπράλου και πλάσαρε για το 3-1.

Στο 67′ ο Σπυρέας σέντραρε και ο Πουλάκος έκανε το 4-1 ενώ στο 74′ ήταν σειρά του Τσιλιμπέρδη να βγάλει ασίστ στον Πουλάκο για τον 5-1. Ο χορός των γκολ έκλεισε στο 88′ όταν ο Αλεξανδρόπουλος έκοψε την μπάλα και ο Πουλάκος απο κοντά έγραψε το τελικό 6-1.

Διατητής:Παπακωνσταντίνου Ν., βοηθοί: Καραμπέτσος Χ., Γαϊτάνης Π.

Α.Ε. Μάνης (Πολίμος): Κωνσταντακόπουλος (76′ Καρούμπαλης). Πουλάκος Π. (76′ Τσιμπούρης), Κοστρίβας, Γιαννής, Τζανετέας, Μπάλας (72′ Δουρούμης), Σπυρέας (72′ Τσιλιμπερδής), Μπέρμπερη, Πουλάκος Κυρ., Αλεξανδρόπουλος, Κουρούπης (72′ Ρότσι).

Ηρακλής Καλαμάτας (Γαλανόπουλος): Καπράλος, Παπαδέας Τζ., Φυκούρας, Χριστόπουλος, Ψωρομύτης, Κωνσταντόπουλος (76′ Δαραβίγκας), Μάρης, Βλαχάκης, Βαίτσης, Παπαδέας Γ., Δαρσακλής.