ΑΕ Μάνης – ΑΟ Σπερχογείας 1-1: Μοιρασιά στον Κάμπο

, ΑΕ Μάνης – ΑΟ Σπερχογείας 1-1: Μοιρασιά στον Κάμπο

Η ΑΕ Μάνης και ο ΑΟ Σπερχογείας πήραν από έναν βαθμό (1-1) στο γήπεδο του Κάμπου στην πρεμιέρα του πρωταθλήματος της Α’ τοπικής.

Οι δύο ομάδες είχαν ευκαιρίες, οι Μανιάτες είχαν περισσότερες καλές στιγμές και θα μπορούσαν να είχαν πάρει τη νίκη εάν οι παίκτες του Γιώργου Αργυρόπουλου ήταν πιο ουσιαστικοί στην τελική προσπάθεια.

Οι “ταύροι” βρήκαν γκολ στο 15′. Ο Σαούτης δοκίμασε το πόδι του, με την μπάλα να εξοστρακίζεται χτυπώντας στο δοκάρι, όμως στην επαναφορά ο Χρ. Δημητρίου σημάδεψε σωστά και έγραψε το 0-1 που ήταν και το αποτέλεσμα του ημιχρόνου.

Οι γηπεδούχοι ευτύχησαν να ισοφαρίσουν νωρίς στο δεύτερο μέρος και συγκεκριμένα στο 48′ με τον Κυρ. Πουλάκο να χρίζεται σκόρερ.

Στο 67ο λεπτό ο Κουρούπης αντίκρισε δεύτερη κίτρινη κάρτα και αποβλήθηκε όταν ανέκοψε υποσχόμενη επίθεση, αφήνοντας την ομάδα του με παίκτη λιγότερο σε ένα χρονικό σημείο που πίεζε για την ανατροπή.

ΑΕ Μάνης (Γιώργος Αργυρόπουλος): Κωνσταντακόπουλος, Γουρνάς, Χάνκο (77′ Σπυρέας), Γιαννής, Δουρούμης, Τζανετέας, Χατζηπαναγιώτης, Χριστόπουλος (83΄Παναγιώτης Πουλάκος), Κυριάκος Πουλάκος, Αλεξανδρόπουλος, Κουρούπης.

ΑΟ Σπερχογείας (Κώστας Κλάδης): Σακκάς, Τζεφερεμιναίος, Οικονομέας, Σεφεράσι, Λένα, Γκέι, Ηλίας Δημητρίου, Μαρίνος (66′ Καμπανάρος), Χρήστος Δημητρίου (75′ Τσίμπουρης), Σαούτης, Ρούπας (86′ Μύρτου).

Διαιτητής: Η. Μπουρίκας / Βοηθοί: Ν. Αποστολόπουλος, Ν. Τσίρμπας