Connect with us

ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Τα φύλλα αγώνων της 2ης αγωνιστικής

  • , Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Τα φύλλα αγώνων της 2ης αγωνιστικής
, Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Τα φύλλα αγώνων της 2ης αγωνιστικής

Τέσσερις ομάδες ντουμπλάρισαν τις νίκες τους στην 2η αγωνιστική της Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ με την Καλαμάτα BC να σημειώνει σπουδαία νίκη στην Μεσσήνη και δυο ακόμη Μεσσηνιακές ομάδες να παίρνουν σπουδαία διπλά.

Αναλυτικά τα φύλλα αγώνων στην 2η αγωνιστική της Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ:

ΚΑΛΑΜΑΤΑ ‘80 66
ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ ΚΡΟΝΟΣ 58

Δεκάλεπτα: 11-8,17-14,17-18,21-18

Διαιτητές: Ντάσης – Ξηρόκωστας

ΑΟ ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980(Κορογώνας): Πέτρου 7,Μουργής 3,

Γεωργουλάκος 3,Παναγιωτόπουλος 2,Μουντζουρούλιας 19, Κομπότης 8,Κοντόπουλος 18(2),Καραμπάτσος 5,Μέντης,Πανταζής 1.

ΑΣ ΛΑΚΩΝΙΚΟΣ ΚΡΟΝΟΣ (Σκιαδάς): Μπουλουγαρης, Μπαχα 23(1),Προφύρης 3,Σφυρής 5(1), Ζορμπανος 4,Κωσταπαππας 14(1),Κορίνης, Παπαδάκης, Μιχελάκος 9,Γιαννακόπουλος.

ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ51
ΚΑΛΑΜΑΤΑ BC69

Δεκάλεπτα: 13-18,8-21,15-17,15-13

Διαιτητές: Ντάσης-Ξηρόκωστας

ΓΣ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Σπηλιώτης, Δελφάκης 9(1), Μπακογιάννης 13, Τόσκα, Καραμπάγιας, Σαρουσσαβίδης, Χαραλαμπόπουλος 3(1), Ζάγουρας, Παλαμίδης 12, Μιχαλόπουλος 12(1).

Σ.Κ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Nώντας): Ζυμπας 11,Τζιλιάνος,Μπούσι 23(5),Βακρινός 5(1), Αντωνόπουλος 7(1), Μαθιόπουλος, Λαζαρακόπουλος, Φραγγέας 9(1),Μανωλάκης 8,Μπάκας 4, Τσικουρης, Αρώνης 2

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ65
ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ43

Δεκάλεπτα 10-8,14-12,18-14,23-9

Διαιτητές: Ρίζος-Μητσέας

ΚΟΜ ΠΕΛΑΣΓΟΣ (Τσατσουλής-Μανιάτη): Αλεξάκης 2,Τσιντώνης, Πολυζωγόπουλος 12(1), Χριστογιαννόπουλος, Χρανιώτης 5, Δαλάτσης, Δρακόπουλος, Αγγελόπουλος 10,Νικολόπουλος 8,Τσίρμπας 17(3),Κ. Τσατσουλής 1.

ΑΠΣ ΠΡΩΤΕΑΣ(Ψυχογιός-Ροζακέας): Παπαγιαννόπουλος 9(1), Μασουρίδης 5(1), Αντωνόπουλος 4, Σαραντόπουλος 5, Μωράκης 1, Κατσιαρίμπας 1, Ιωσηφίδης 4, Κ. Παυλόπουλος 2, Χ. Παυλόπουλος 4, Μπόμπολης 3, Παθιάκης 2, Αλεξόπουλος 3.

ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ48
ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ67

Δεκάλεπτα: 13-18,8-21,15-17,15-13

Διαιτητές: Δούβρης – Καρδαράς

ΑΣ ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ: Καλαντζής 3(1), Χαραλαμπόπουλος, Σταθόπουλος 11, Παναγιώτου 2, Τραχανάς, Κωνσταντόπουλος, Γεωργούσης 9, Σύρπας 14(1), Κανναβός 3(1), Σάββας 4, Κουτσούγερας 2.

ΓΣ ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΩΝ: Π. Γερμανός 9(3), Βελισσάρης 6, Ζευγίτης 7, Τσαγκάρης 2, Παπαδάκος 23(3), Τσαγκάνης 3(1), Χατζής, Α. Γερμανός 7(1), Σουρέλης .

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ68
ΔΙΩΝ ΚΥΠΑΡΙΣΣΙΑΣ72

Δεκάλεπτα: 17-24,19-12,14-17,18-19

Διαιτητές: Κυριακόπουλος-Παναγιωτακόπουλος

ΣΠΑΡΤΙΑΤΙΚΟΣ ΓΣ: Αναγνωστάκος 13,Γκαναβιας 2,Βαρζάκος 2,Σπανάκος 7,Τριανταφύλλου 2, ΑΘανασόπουλος 2, Ζαΐμης 1,Τσιλιμίγκρας 12, Μανωλόπουλος 8, Μπελσής 15(2), Γκλέκας 4.

ΓΑΕΤ ΔΙΩΝ Ο ΚΥΠΑΡΙΣΣΕΥΣ: Γιαννόπουλος, Θ. Κλεφτάκης 20(3), Μπουσιούτας, Λαμπίρης 5(1), Γριβοκωστόπουλος, Παντελής 2, Δ. Κλεφτάκης 12, Κουτίβας, Γιαννακόπουλος 23.

ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ66
ΚΑΣΤΡΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ55

Δεκάλεπτα: 11-11,17-16,16-11,22-17

Διαιτητές: Ρίζος-Μητσέας

ΑΕΜ Ο ΠΟΛΥΒΙΟΣ: Γιαννακόπουλος 3(1), Ανδριόπουλος 4, Σιαμπάνης10, Τρυφωνόπουλος 10(2), Σπύρου, Θεοδωρόπουλος 14(1), Δαλητσούρης, Βούλγαρης 15(1), Αναστασόπουλος 7(1), Σιδέρης, Ραυτόγιαννης 3(1).

ΑΟ ΜΟΝΕΜΒΑΣΙΑΣ ΚΑΣΤΡΟ: Τζακας 2, Καμαρινός 19(2), Μανιατάκος 8(1), Κάτσαρης 15(2), Πατουχας, Τζαχισβίλι 8, Μπατσάκης 3,Ψυχογιός.

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Καλαμάτα BC 4

Πελασγός 4

Δίωνας Κυπ. 4

ΓΣ Γαργαλιάνων 4

ΓΣ Μεσσήνης 3

Καλαμάτα ‘80 3

Πολύβιος Μεγ. 3

Σπαρτιατικός 3

Λακωνικός 2

Κάστρο Μονεμβ. 2

Πρωτέας 2

Πάνας Κανδ. 2

 

Επόμενη αγωνιστική

Λακ. Κρόνος -ΓΣ Μεσσήνης (Σάββατο 09-11-2019, Σπάρτης 20:00)

ΑΟ Μονεμβασιάς -Πάνας Κανδηλ. (Σάββατο 09-11-2019 Μολάων 17:00)

Σπαρτιατικός ΓΣ -Καλαμάτα ‘80 (Σάββατο 09-11-2019 Σπάρτης 18:00)

Καλαμάτα BC– Πελασγός (Κυριακή 10-11-2019 Τέντα 20:00)

Πρωτέας- Πολύβιος (Κυριακή 10-11-2019 Τέντα 18:00)

ΓΣ Γαργαλιάνων-Δίων Κυπαρ. (Τετάρτη 13-11-2019 Γαργ/νων 20:00)

(φωτ. Παν. Μουστάκης)

καντε κλικ για να σχολιασετε

αφηστε μια απαντηση

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται. Τα υποχρεωτικά πεδία σημειώνονται με *

Our Facebook Page

περισσοτερα για ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ