ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ

Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Στέψη του πρωταθλητή ή παράταση στην αγωνία;

, Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ: Στέψη του πρωταθλητή ή παράταση στην αγωνία;

Ο Πολύβιος φιλοξενεί την Καλαμάτα 80 στον 2ο τελικό του πρωταθλήματος

Στέψη του πρωταθλητή ή παράταση στην αγωνία; Σε αυτό το ερώτημα θα δώσει απάντηση ο αποψινός δεύτερος τελικός της Α1 ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ. Πολύβιος και Καλαμάτα 80 θα βρεθούν (8:00 μ.μ.) για τέταρτη φορά αντίπαλοι στο φετινό πρωτάθλημα και το αποτέλεσμα του αγώνα θα κρίνει εάν θα υπάρξει και 5η μεταξύ τους συνάντηση.

Η καλαματιανή ομάδα προηγείται 2-1 στις νίκες και με νέα επιτυχία σήμερα θα σφραγίσει την κατάκτηση του τίτλου. Οι αρκάδες από την άλλη με δική τους νίκη θα οδηγήσουν τη σειρά σε τρίτο τελικό, την προσεχή Κυριακή όπου και θα κριθούν όλα.

H Καλαμάτα 80 μεταβαίνει στη Μεγαλόπολη με την ψυχολογία της νίκης που πήρε πριν λίγα εικοσιτετράωρα στην Τέντα και μαζί το προβάδισμα καθώς οι ομάδες μπήκαν στους τελικούς έχοντας από μία νίκη στην κανονική περίοδο.

Διαιτητές του τρίτου τελικού ορίστηκαν οι Ρίζος-Μπακετέα.