Β' ΜΕΣΣΗΝΙΑΣ

Α.Ο. Λαιΐκων – Ίκαρος Καλ. 3-1: Πρώτη νίκη στη σεζόν

, Α.Ο. Λαιΐκων – Ίκαρος Καλ. 3-1: Πρώτη νίκη στη σεζόν

Η παρθενική νίκη του Α.Ο. Λαιΐκων ήρθε στο “Γεώργιος Λουκαρέας” με αντίπαλο τον Ίκαρο (3-1) για την 4η αγωνιστική του 1ου Ομίλου της Β’ τοπικής.

Η ομάδα του Παναγιώτη Ζουζούνη μπήκε σε θέση οδηγού από νωρίς, χάρις σε γκολ του Μπουρίκα στο 3′.

Με αυτογκόλ του Δημητρίου στο 44′ ο Ίκαρος ισοφάρισε σε 1-1, που ήταν το σκορ ημιχρόνου.

Το 2-1 για λογαριασμό των γηπεδούχων πέτυχε ο Καννάς στο 84′ και στο δεύτερο λεπτό των καθυστερήσεων ο Μπιρλής διαμόρωσε το τελικό 3-1.

Α.Ο. Λαιΐκων (Παναγιώτης Ζουζούνης): Κάρλος, Βασιλόπουλος (62′ Μπιρλής), Μιχαλόπουλος, Δημητρίου, Καννάς, Ι. Κάτσος (77′ Ψαρρέας), Μπουρίκας, Κ. Μανεσιώτης, Μπαλιγκό-Βρυώνης (90′ Σκουρτσίδης), Γρ. Κάτσος, Κώστας (90+2′ Παλαμάρας).

Ίκαρος Καλ. (Παναγιώτης Καρύδης): Αγγελής, Μιχάλακας (65′ Νίκας), Δρούμπαλης (73′ Θεοφιλόπουλος), Μητσέας, Μπότης, Σιμόπουλος, Νίκας, Δωδέκατος, Κυριαζής, Μίχος, Γαλίτης.

Διαιτητής: Π. Κομπιλίρης / Βοηθοί: Ε. Τζεμαλάι, Α. Μιχαλόπουλος