Ήττα με παράπονα για τους άνδρες του Ακρίτα

Ολοκληρώθηκε πριν από λίγο το παιχνίδι του Ακρίτα Καλαμάτας με την Χαλκίδα για την 3η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 Ανδρών.
Η καλαματιανή ομάδα γνώρισε την ήττα με 3-0 σετ από την πανίσχυρη ομάδα της Χαλκίδας, όμως πάλεψε με όλες τις δυνάμεις της και παραλίγο να «κλέψει» το πρώτο σετ, ωστόσο ηττήθηκε με 27-25.
Εάν κατάφερνε και ... «σόκαρε» τους φιλοξενούμενους, πιθανόν να βλέπαμε ένα διαφορετικό ματς.
Οι άνθρωποι του Ακρίτα έχουν πολλά παράπονα από την διαιτησία των Παναγιώτη Χανδρινού και Κώστα Σαραβελάκη καθώς θεώρησαν ότι αδικήθηκαν πολλάκις κατά την διάρκεια του αγώνα
Τα σετ: 25-27, 16-25, 16-25
ΑΚΡΙΤΑΣ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ (Γιώργος Κουλιέρης): Κακούρος (λ), Ξενάκης, Πράττης, Σαρδέλης, Βραχνάς, Βασιλόπουλος, Θεοδώρου, Τρουπάκης, Μπελόγιαννης, Καρούνος, Μητρόπουλος, Τσολάκος, Ζαχαρόπουλος, Κουλιέρης (λ)
ΧΑΛΚΙΔΑ: Φωτιάδης, Αλεξάκης, Κολτσιάκης, Φίνος, Κουτρουμάνης, Γεωργόπουλος, Γκορτσάνιουκ, Αδαμόπουλος, Αντιφάκος, Μάγγος, Κοντοστάθης (λ)