Εκτός έδρας ήττες για Καλαμάτα 80, Ακρίτα

Ήττες με το ίδιο σκορ (3-1) γνώρισαν Καλαμάτα 80 και Ακρίτας στην 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α2 ανδρών.
Η Καλαμάτα 80 αγωνίστηκε στη Νέα Πέραμο και πάλεψε όσο μπορούσε το ματς απέναντι στον ΑΠΣ Κύζικο ο οποίος είναι εκ των μεγάλων φαβορί για την άνοδο. Εάν μάλιστα δεν είχε και τις απουσίες των Εξαρχέα και Μπλάουελ θα είχε καλύτερη τύχη στο ματς καθώς παρότι έχασε το πρώτο σετ, έφερε το ματς στα ίσια και έχασε στις λεπτομέρειες το 3ο (27-25) μετά από μεγάλη μάχη.
Μεγάλη μάχη έδωσε και ο Ακρίτας στην Πάτρα απέναντι στην Ολυμπιάδα καθ΄λως βρέθηκε να χάνει με 2-0, μείωσε σε 2-1 αλλά τελικά δεν μπόρεσε να αποφύγει την 2η ήττα του στη σεζόν. Συνοπτικά τα αποτελέσματα στην 2η αγωνιστικήτου Β’ ομίλου της Α2 ανδρών:
ΑΠΣ Κύζικος - ΑΟ Καλαμάτα 80 3-1 (25-20, 23-25, 27-25, 25-20)
ΑΠΦΣ Ηρακλής Χαλκ. - ΓΣ Απόλλων 3-0 (25-20, 25-16, 27-25)
ΕΑ Πατρών - ΑΟΝ Αργυρούπολης 3-1 (22-25, 25-19, 25-21, 26-24)
ΑΕΠ Ολυμπιάς - ΑΟ Ακρίτας 3-1 (25-19, 25-23, 19-25, 25-19)
Εθνικός ΟΦΠΦ - ΑΣ Πανερυθραϊκός 3-0 (26-24, 25-17, 25-19)
Η αγωνιστική ολοκληρώνεται την Κυριακή με την αναμέτρηση Κόροιβος- ΑΕΚ (18:00)