Τεράστια νίκη στο τάι μπρέικ οι παίδες της Καλαμάτα 80 επί του Παναθηναϊκού στη Κρήτη

Kάνοντας την μεγάλη ανατροπή, καθώς βρέθηκε να χάνει με 2-0 σετ από τον Παναθηναϊκό, η ομάδα παίδων της Καλαμάτα 80 πήρε τη νίκη στο τάι μπρέικ επί των «πρασίνων» και ξεκίνησε με το δεξί τη μάχη της πρόκρισης στους 8 του πανελληνίου πρωταθλήματος, στους αγώνες του Δ ομίλου που γίνονται στο Κλειστό του Λίντο στο Ηράκλειο Κρήτης.

Στο τάι μπρέι έσπασαν καρδιές καθώς κατακτήθηκε από την καλαματιανή ομάδα με 18-16 και ύστερα από πολλές εναλλαγές στο σκορ.

Στον πάγκο της Καλαμάτα 80 βρέθηκε η Γωγώ Σουρή που χρησιμοποίησε τους Κωτσάκη, Σπ. Χανδρινό, Βλάσση, Γρ. Σκαρτσίλη, Δ. Σκαρτσίλη, Βραχάτη, Αρ. Χανδρινό ( λ).

Τα σετ: 25-19 25-14 18-25 22-25 16-18

Στο άλλο ματς του ομίλου ο Μίλωνας νίκησε το Ηράκλειο με 3-0 σετ(25-16,25-21,25-12) και όλα δείχνουν ότι η πρωτιά του ομίλου θα κριθεί στον αυριανό (Τρίτη 26 Απριλίου) αγώνα με τον Μίλωνα που ξεκινά στις 12 μ. με διαιτητές τους Αγγελίδη και Βογιατζή.