Παλεύει μέχρι τον τελευταίο πόντο ο Ακρίτας!

Αρνείται να παραδοθεί, αρνείται να καταθέσει τα όπλα! Ο Ακρίτας δίνει την μάχη της παραμονής έχοντας μόνο μαθηματικές ελπίδες αλλά παρ΄όλα αυτά συνεχίζει να παλεύει με όλες του τις δυνάμεις κόντρα σε όλα τα προβλήματα και τις ατυχίες.

Η ομάδα του Γιώργου Κουλιέρη κοίταξε στα μάτια και τον ισχυρό Απόλλωνα στο κλειστό της Παραλίας και γνώρισε την ήττα στο ται μπρέικ μετά από συγκλονιστική μάχη. Ο Ακρίτας έχασε στις λεπτομέρειες το πρώτο σετ με 25-27 αλλά δεν πτοήθηκε και κατάφερε να κάνει την ανατροπή και να προηγηθεί με 2-1.

Ο Απόλλωνας αντέδρασε, πήρε το τέταρτο σετ και οδήγησε το ματς στο ται μπρέικ όπου μετά από μάχη που καθήλωσε τους φιλάθλους που βρέθηκαν στο κλειστό πήρε τη νίκη με 14-16 και 3-2 σετ.
Τα σετ: 25-27,25-19,25-22,22-25,14-16