Νίκη με ανατροπή η Καλαμάτα ‘80

Κάνοντας την ανατροπή η Καλαμάτα ’80 πήρε μια πανάξια και σημαντική νίκη στο κλειστό της Παραλίας επικρατώντας με 3-2 σετ της Ερυθραίας. Η ομάδα του Δημητρακόπουλου παρότι βρέθηκε πίσω στο σκορ με 1-2, κατάφερε να γυρίσει το ματς και να πάρει την 3η νίκη της στην σεζόν.
Τα σετ: 19-25, 25-20, 19-25, 25-20, 15-13
Καλαμάτα (Δημητρακόπουλος): Μπουσούνης, Κακαλέτρης, Μάνα, Ντάκουρης, Μανιατέας, Μπλάουελ, Εξαρχέας -λ / Αποστολόπουλος
Ερυθραία (Χατζηπέρρος): Δανιάς, Αριστόπουλος, Τραπεζουντίδης, Καραγιώργος, Κωστόπουλος Α., Χατζηγεωργίου, Μπαρούτας -λ / Παπαδέας, Κωστόπουλος Γ., Σεβδαλής, Μάρκου, Βήτας.

Αναμενόμενη ήττα Ακρίτα

Ο Ακρίτας έχασε με κάτω τα χέρια από τον πανίσχυρο Κύζικο με 0-3 σετ στο κλειστό της Παραλίας και αποχαιρέτησε το 2015 με την 8η ήττα του.
Τα σετ: 11-25, 12-25, 13-25
Ακρίτας (-) : Καρούνος, Θεοδώρου, Καρράς, Μητρόπουλος, Μπελογιαννέας, Τρουπάκης, Πράτης -λ
Κύζικος (Λάιος) : Δρογκάρης, Κατσανεβάκης, Θεοδωρόπουλος, Πεφάνης, Μπεκιάρης, Κούνας, Πλεμμένος -λ / Νικηφορίδης