Κ80 και Ακρίτας έχασαν από ΑΕΚ και Απόλλωνα

Με άδεια χέρια επιστρέφουν από την Αθήνα Καλαμάτα ’80 και Ακρίτας καθώς αμφότεροι γνώρισαν την ήττα με 3-0 σετ από την ΑΕΚ και τον Απόλλωνα, αντίστοιχα.
Στο κλειστό του Μετς, η Καλαμάτα ’80 έπεσε πάνω στην ΑΕΚ η οποία βρίσκεται σε διαρκή άνοδο και πέτυχε την πέμπτη σερί νίκη της στο πρωτάθλημα. Αυτή ήταν η έβδομη νίκη σε οκτώ αγώνες για την ομάδα του Νίκου Μπουτσουρή απέναντι στην Καλαμάτα ’80 που βρέθηκε κοντά στην κατάκτηση του 3ου σετ αλλά δεν τα κατάφερε.
Τα σετ: 25-20, 25-18, 26-24
ΑΕΚ (Μπουτσουρής) : Καρακίτσος, Κοτσιλιάνος, Καρανικολάου, Ζουπάνι, Αλεξόπουλος, Χατζηπροδρόμου, Ρούσσος -λ / Αχιλλεόπουλος -λ, Μελλές, Μιχαλόπουλος, Δημητούλης, Χριστοφίδης, Τριπολιτσιώτης
Καλαμάτα 80 (Δημητρακόπουλος): Μπουσούνης, Μανιατέας, Κακαλέτρης, Ντάκουρης, Κωτσάκης, Μάνα, Εξαρχέας -λ / Σκαρτσίλης Γ. -λ, Μπεσής, Σκαρτσίλης Δ.
Ο Ακρίτας από την άλλη, δεν μπόρεσε σε κανένα σημείο του ματς που έγινε στο κλειστό της Ριζούπολης να διεκδικήσει κάτι καλύτερο από τον Απόλλωνα. Τα σετ: 25-18, 25-17, 25-18