ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ: Επιτυχίες του ΝΟΚ στην Τρίπολη και… καρφιά για Δήμο

Επιτυχημένη ήταν η παρουσία των «δελφινιών» του ΝΟ Καλαμάτας στο 11ο Κύπελλο του Κολυμβητικού ομίλου Τρίπολης που έγινε στο κολυμβητήριο της αρκαδικής πρωτεύουσας, διοργάνωση με την οποία ολοκληρώθηκε η χρονιά για το ΝΟΚ.

Όπως επισημαίνεται σε σχετική ανακοίνωση του Ποσειδώνα, οι καλαματιανοί κολυμβητές κατέκτησαν συνολικά 33 μετάλλια (8 χρυσά, 11 αργυρά, 14 χάλκινα).

Η ίδια ανακοίνωση μάλιστα, περιέχει και «καρφιά» για τον Δήμο Καλαμάτας καθώς όπως τονίζεται «για ακόμα μια φορά ο ΚΟΑ Τρίπολης πέτυχε στην οργάνωση των αγώνων, με την αμέριστη συμπαράσταση του Δήμου Τριπόλεως που εμπράκτως στηρίζει τον υγρό στίβο κάνοντας συνεχώς ουσιαστικές παρεμβάσεις στην πισίνα, πετυχαίνοντας η Τρίπολη να έχει γίνει κέντρο προετοιμασίας πολλών ομάδων».

Την αποστολή του ΝΟΚ αποτέλεσαν 47 κολυμβητές και κολυμβήτριες των αγωνιστικών και προαγωνιστικών τμημάτων οι οποίοι έκαναν ένα δυνατό τεστ ενόψει των επίσημων αγωνιστικών υποχρεώσεων της χειμερινής περιόδου που θα διεξαχθούν κατά τους μήνες Φεβρουάριο και Μάρτιο.
Την αποστολή στην Τρίπολη συνόδευσαν οι προπονητές Λαγοπάτης Παναγιώτης και Μπακολιάς Στάθης και η έφορος Κούτρα Γεωργία.

Αναλυτικά τα αποτελέσματα των αγώνων έχουν ως εξής:



Αγωνιστικές κατηγορίες

Παπαμανωλόπουλος Θανάσης (1999) 50ΕΛ 27’’66 9ος
  50ΠΡ 33’’98 4ος
  50ΠΕΤ 30’’76 6ος
Αντωνόπουλος Θανάσης (2001) 50ΕΛ 29’’53 14ος
  100ΕΛ 1’04’’54 15ος
  200ΕΛ 2’22’’64 15ος
Αγγουράς Γιάννης (2002) 200ΕΛ 2’21’’67 14ος
  50ΠΕΤ 29’’21 4ος
  200ΜΑ 2’34’’68 7ος
Χάππας Παναγιώτης (2003) 50ΠΡ 36’’43 10ος
  200ΠΡ 2’54’’29 6ος
  200ΜΑ 2’38’’57 8ος
Χρυσομάλλης Μάριος (2004) 200ΕΛ 2’19’’35 12ος
  50ΠΕΤ 31’’76 8ος
  100ΠΡ 1’26’’90 12ος
Λουκαρέα Σταυρούλα (2001) 200ΕΛ 2’30’’40 7η
  50ΥΠ 32’’39 2η
  100ΥΠ 1’12’’52 2η
  200ΥΠ 2’40’’14 4η
Σκιαδοπούλου Όλγα (2002) 100ΕΛ 1’03’’77 2η
  200ΕΛ 2’23’’09 2η
  200ΥΠ 2’34΄’’49 1η
Ελεφάντη Κατερίνα (2002) 200ΕΛ 2’47’’58 21η
  50ΠΡ 41’’57 10η
Γκότση Παναγιώτα (2003) 50ΕΛ 40’’46 40η
  100ΕΛ 1’24’’02 35η
  50ΠΡ 51’’27 24η
Πετρέα Αποστολίνα (2004) 50ΕΛ 33’’69 23η
  200ΕΛ 2’51’’98 23η
  50ΥΠ 38’’47 15η
Καντζιλιέρη Ευαγγελία (2004) 50ΕΛ 36’’43 32η
  100ΕΛ 1’17’’20 24η
  200ΕΛ 2’46’’83 18η
Γκότση Ευαγγελία (2004) 50ΕΛ 38’’80 36η
  100ΕΛ 1’26’’81 36η
  200ΕΛ 3’01’’01 27η


Προαγωνιστικές κατηγορίες

κατηγ. 12 ετών (γενν. 2005)

Τζουμάκης Θεόδωρος  100ΕΛ  1΄50΄΄01(13)
Μακρέας Βασίλης  50ΥΠ  39΄΄06(2)
  100ΥΠ  1΄24΄΄41(2)
  200ΥΠ  2΄58΄΄32(1)
Σκουρτσίδης Κανέλλος 50ΠΡ 45΄΄16(4)
  100ΠΡ  1΄38΄΄93(3)
  200ΠΡ  3΄26΄΄75(3)
Νικολακέας Γεώργιος  50ΠΡ  49΄΄21(4)
  100ΠΡ  1΄48΄΄57(6)
Λαπιώτη Αγάπη  50ΕΛ  33΄΄46(2)
  100ΕΛ  1΄13΄΄96(1)
  200ΕΛ  2΄42΄΄78(2)
Κουτσιούκου Παναγιώτα  50ΕΛ  34΄΄28(3)
  200ΕΛ  2΄49΄΄80(3)
  100ΥΠ 1΄31΄΄76(8)
Μάρισελ Ξάνθη  50ΕΛ  37΄΄73(13)
  100ΕΛ  1΄23΄΄61(10)
  200ΕΛ  3΄07΄΄64(14)
Λιανού Έλενα  100ΕΛ  1΄23΄΄35(9)
  200ΕΛ  2΄57΄΄58(9)
  50ΠΕΤ  43΄΄07(4)
Γεωργακοπούλου Βασιλική  50ΥΠ  40΄΄13(3)
  100ΥΠ άκυρη  
  200ΥΠ  3΄09΄΄62(5)
Χάππα Αναστασία  100ΥΠ  1΄18΄΄34(1)
  200ΥΠ  2΄51΄΄31(1)
  50ΠΕΤ  33΄΄93(1)
Μανδηλάρη Κατερίνα  50ΠΡ  43΄΄54(3)
  100ΠΡ  1΄33΄΄79(3)
  200ΠΡ άκυρη  
Τσαϊρη Φιλαρέτη  50ΠΡ  44΄΄30(4)
  100ΠΡ  1΄38΄΄23(4)
  200ΠΡ  3΄35΄΄08(3)


Κατηγορία 11 ετών

Μπάντιος Άγγελος 50ΕΛ 39’’71 13ος
  50ΠΡ άκυρος  
Μαρινόπουλος Νικόλαος 50ΕΛ 58’’00 16ος
  50ΥΠ 1’05’’77 10ος
Μαρκοπούλου Γεωργία 50ΕΛ 36’’85 4η
  100ΥΠ 1’33’’39 3η
  200ΥΠ 3’17’’14 2η
Παπαδοπούλου Μαρία 50ΕΛ 40’’71 11η
  50ΠΡ 58’’94 15η
  100ΠΡ 2’05’’53 17η
Μενούνου Μαρία 50ΕΛ 41’’03 12η
  50ΠΡ 51’’48 10η
  100ΠΡ 1’52’’02 10η
Μενούνου Κωνσταντίνα 50ΕΛ 47’’30 20η
  50ΥΠ 55’’18 12η
  50ΠΡ 58’’41 14η
Μανδηλάρη Μαρία 50ΥΠ 46’’94 7η
  100ΠΡ 1’55’’74 14η
  200ΠΡ 4’01’’36 8η


Κατηγορία 10 ετών

Μαντζουνέας Ευάγγελος 50ΕΛ 43’’40 14ος
  50ΥΠ 52’’58 7ος
Μαυρέας Πέτρος 50ΕΛ 55’’43 29ος
  50ΠΡ 1’04’’48 11ος
Μακρής Γεώργιος 50ΕΛ 56’’89 30ος
  50ΥΠ 1’04’’61 13ος
Δημόπουλος Γεώργιος 50ΕΛ 58’’83 31ος
  50ΥΠ 1’16’’20 14ος
Σγάντζος Γιάννης 100ΕΛ 1’23’’71 2ος
  200ΕΛ 2’57’’72 1ος
Μάλαμας Ευστάθιος 200ΕΛ 3’11’’84 3ος
  50ΥΠ 48’’71 4ος
Μίχου Χριστίνα 100ΕΛ 1’32’’70 5η
  100ΠΡ 2’03’’42 5η
Μαρούλη Βαλεσία 200ΕΛ 3’20’’68 3η
  100ΥΠ 1’34’’15 1η


Κατηγορία 9 ετών

Σπυρόπουλος Αριστείδης 50ΕΛ 39’’66 1ος
  100ΕΛ 1’31’’00 3ος
Μαρλαντής Χριστόφορος 50ΕΛ 43’’65 7ος
  50ΥΠ 51’’12 6ος
Φράγκος Κωνσταντίνος 50ΕΛ 54’’28 25ος
Κίντζιος Κωνσταντίνος 50ΕΛ 1’00’’41 27ος
Κούμανης Βασίλειος 50ΥΠ 1’03’’46 5ος
Φραγκούλη Μαρία – Σοφία 50ΕΛ 42’’09 3η
  100ΕΛ 1’50’’30 3η
Μαρκοπούλου Σοφία 50ΕΛ 45’’16 6η
  50ΠΡ 1’02’’35 3η
Τσαλίκη Ολυμπία 50ΕΛ 45’’69 7η
  50ΥΠ 51’’56 5η
















241 views
Top