Ρίο 2016: Οι Ελληνικές συμμετοχές (8η ημέρα, Σάββατο 13/8)- Πρόγραμμα TV

Ο στίβος περνάει στο προσκήνιο των Ολυμπιακών Αγώνων στο Ρίο που σήμερα, Σάββατο 13/8, μπαίνουν στην 8η μέρα.

Την πρόκριση στους τελικούς του επί κοντώ ανδρών και του τριπλούν γυναικών, θ` αναζητήσουν ο Κώστας Φιλιππίδης και η Βούλα Παπαχρήστου αντίστοιχα. Εκτός από το στίβο όπου αγωνίζονται ακόμη η Υφαντίδου στο έπταθλο και η Βασιλείου στα προκριματικά των 400μ., δράση από ελληνικής πλευράς θα υπάρχει τόσο στην σκοποβολή όσο και στην ιστιοπλοΐα.

Το πρόγραμμα των Ελλήνων την 8η ημέρα:

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
15:30 Σκητ ανδρών - β` προκριματικός (Μίτας)

ΣΤΙΒΟΣ
15:40 Τριπλούν γυναικών - προκριματικά (Παπαχρήστου)
17:35 400μ. γυναικών - 6η προκριματική σειρά (Βασιλείου)
17:45 Έπταθλο - Μήκος (Υφαντίδου)
02:00 Έπταθλο - Ακοντισμός (Υφαντίδου)
02:20 Επί κοντώ ανδρών - προκριματικός β` γκρουπ (Φιλιππίδης)
04:50 Έπταθλο - 800μ. (Υφαντίδου)

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:05 Finn - 7η & 8η ιστιοδρομία (Μιτάκης)
19:05 Nacra 17 - 7η, 8η & 9η ιστιοδρομία (Μπεκατώρου/Πατενιώτης)

ΟΙ ΤΗΛΕΟΠΤΙΚΕΣ ΜΕΤΑΔΟΣΕΙΣ ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟ 13 ΑΥΓΟΥΣΤΟΥ

13.30 OTE sport3HD: Γκολφ
14:30 ΕΡΤ2: Κωπηλασία
15.20 OTE sport1HD: Στίβος
15:30 ΕΡΤ1: Στίβος
15.30 OTE sport2HD: Κωπηλασία
15.30 OTE sport3HD: Βόλεϊ ανδρών: Ιράν-Αίγυπτος
16:00 ΕΡΤ3: Ποδηλασία
17:30 ΕΡΤ1: Στίβος
17:43 ΕΡΤ3: Πινγκ πονγκ
17:50 ΕΡΤ2: Τένις
18.00 OTE sport2HD: Τένις
18.25 OTE sport4HD: Σκοποβολής
19:00 ΕΡΤ3: Ποδόσφαιρο
19.00 OTE sport3HD: Ποδόσφαιρο
20.00 OTE sport1HD: Τραμπολίνο
20:15 ΕΡΤ1: Μπάσκετ ανδρών: Αργεντινή-Βραζιλία»
20.15 OTE sport4HD: Μπάσκετ ανδρών: Αργεντινή-Βραζιλία
21:00 ΕΡΤ3: Σκοποβολή
22:05 ΕΡΤ3: Βόλεϊ ανδρών: Πολωνία – Ρωσία
22:00 ΕΡΤ1: Ποδηλασία
22.00 OTE sport3HD: Ποδόσφαιρο
22.15 OTE sport4HD: Ποδηλασία πίστας
22:45 ΕΡΤ2: Τένις
22.55 OTE sport1HD: Ξιφασκία
00:00 ΕΡΤ2: Τένις
00:05 ΕΡΤ3: Βόλεϊ ανδρών: ΗΠΑ – Γαλλία
01:00 ΕΡΤ3: Μπάσκετ ανδρών: Ισπανία – Λιθουανία
01.00 OTE sport3HD: Ποδόσφαιρο
01.00 OTE sport4HD: Μπάσκετ ανδρών: Ισπανία-Λιθουανία
01.50 OTE sport1HD: Στίβος
01:55 ΕΡΤ1: Στίβος
02.40 OTE sport2HD: Στίβος
02:45 ΕΡΤ3: Βόλεϊ ανδρών: Καναδάς – Μεξικό
03:55 ΕΡΤ1: Στίβος
04:00 ΕΡΤ2: Κολύμβηση
04.00 OTE sport3HD: Ποδόσφαιρο
04.00 OTE sport4HD: Κολύμβηση
04:30 ΕΡΤ3: Μπάσκετ ανδρών: Κροατία – Νιγηρία
04.30 OTE sport2HD: Μπάσκετ ανδρών: Κροατία-Νιγηρία
05:20 ΕΡΤ1: Μπιτς βόλεϊ

598 views
Top