Οι σημερινές (8/8) Ελληνικές συμμετοχές στο Ρίο- Το πλήρες πρόγραμμα

Το σημερινό (Δευτέρα, 8/8)  ενδιαφέρον για τα ελληνικά χρώματα στους Ολυμπιακούς Αγώνες του Ρίο εστιάζεται σε ξιφασκία (15:00 Βουγιούκα), πόλο (15:00 Ελλάδα- Σερβία), κωπηλασία (19:00, τετράκωπος άνευ με Αγγελόπουλο, Τζιάλλα, Τσίλη και Χρήστου), ιστιοπλοία (19:05 και 19:15 Κοκκαλάνης και Σκαρλάτου, αντίστοιχα), κολύμβηση (19:25 Δημητριάδης προκριματικά 200μ. πεταλούδα).
Οι ελληνικές συμμετοχές της 3ης ημέρας:

ΠΟΛΟ
15:00 Ελλάδα - Σερβία

ΞΙΦΑΣΚΙΑ
15:00 Βουγιούκα Βασιλική, σπάθη, με Wozniak (USA) γύρος των 64

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
19:00 Αγγελόπουλος - Τζιάλλας - Τσίλης - Χρήστου, τετράκωπος άνευ, προκρ.

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:05 Κοκκαλάνης Βύρων, Rs:X, 1η ιστιοδρομία
19:15 Σκαρλάτου Αγγελική, Rs:X, 1η ιστιοδρομία

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
19:25 Δημητριάδης Στέφανος, 200μ. πεταλούδα, προκρ.

Το πρόγραμμα της 3ης ημέρας:

ΤΟΞΟΒΟΛΙΑ
15:00-18:55 Ατομικό Ανδρών (φάσεις «64» και «32»)
15:00-18:55 Ατομικό Γυναικών (φάσεις «64» και «32»)
21:00-23:40 Ατομικό Ανδρών (φάσεις «64» και «32»)
21:00-23:40 Ατομικό Γυναικών (φάσεις «64» και «32»)

ΕΝΟΡΓΑΝΗ ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΗ
22:00-01:05 Ομαδικό ανδρών - ΤΕΛΙΚΟΣ

ΠΥΓΜΑΧΙΑ
17:00 - 19:45 Προκριματικά 46, 69, 75, 91 κιλά Ανδρών
23:00 - 01:45 Προκριματικά 46, 69, 75, 91 κιλά Ανδρών

ΚΑΝΟΕ ΣΛΑΛΟΜ
18:30 - 21:55
Προκριματικά: C2 ανδρών: 1η σειρά
Προκριματικά: Κ1 γυναικών: 1η σειρά
Προκριματικά: C2 ανδρών: 2η σειρά
Προκριματικά: Κ1 γυναικών: 2η σειρά

ΚΑΤΑΔΥΣΕΙΣ
22:00 Συγχρονισμένες 10μ. Ανδρών - ΤΕΛΙΚΟΣ

ΙΠΠΑΣΙΑ
16:00-21:00 Ιππικό τρίαθλο Cross-Country

ΞΙΦΑΣΚΙΑ
Σπάθη Γυναικών (Ατομικό)
15:00-19:05
Γύρος των "64"
Γύρος των "32"
Γύρος των "16"
Προημιτελικοί
22:00-00:30
Ημιτελικοί
Μικρός τελικός
ΤΕΛΙΚΟΣ

ΤΖΟΥΝΤΟ
16:00-19:00
-73κ. (Α) & -57κ. (Γ) - Προκριματικά/ρεπεσάζ
21:30-00:10
Κατηγορίες -73κ. (Α) & -57κ. (Γ) - ΤΕΛΙΚΟΙ

ΚΩΠΗΛΑΣΙΑ
14:30-17:20
14:30-Επαναληπτικά: Τετραπλό σκιφ ανδρών
14:40-Επαναληπτικά: Τετραπλό σκιφ γυναικών
14:50-Προκριματικά: Οκτάκωπος γυναικών
15:10-Προκριματικά: Οκτάκωπος ανδρών
15:30-Επαναληπτικά: Απλό Σκιφ ανδρών
16:00-Επαναληπτικά: Απλό Σκιφ γυναικών
16:30-Επαναληπτικά: Δίκωπος ανδρών
16:40-Επαναληπτικά: Διπλό Σκιφ γυναικών
16:50-Επαναληπτικά: Διπλό Σκιφ ανδρών
17:00-Επαναληπτικά: Τετράκωπος Ελαφρών Βαρών άνευ πηδαλιούχου ανδρών
17:10-Προκριματικά: Διπλό Σκιφ ελαφρών βαρών γυναικών
17:50-Προκριματικά: Διπλό Σκιφ ελαφρών βαρών ανδρών
18:30-Προκριματικά: Δίκωπος Γυναικών
19:00-Πρκριματικά: Τετράκωπος άνευ πηδαλιούχου ανδρών

ΙΣΤΙΟΠΛΟΪΑ
19:00 - 21:40
RS:X Ανδρών (1η, 2η και 3η Ιστιοδρομίες)
RS:X Γυναικών (1η, 2η και 3η Ιστιοδρομίες)
Laser Ανδρών (1η και 2η Ιστιοδρομίες)
Laser Radial Γυναικών (1η και 2η Ιστιοδρομίες)

ΣΚΟΠΟΒΟΛΗ
15:00-22:20
10 μέτρα αεροβόλο τουφέκι Ανδρών (προκριματικά - ΤΕΛΙΚΟΣ)
15:00-22:20
Τραπ Ανδρών (προκριματικά, 2η ημέρα - ΤΕΛΙΚΟΣ)

ΚΟΛΥΜΒΗΣΗ
19:00 (Προκριματικά)
200μ. ελεύθερο Γυναικών
200μ. πεταλούδα Ανδρών
200μ. μικτή ατομική Γυναικών
04:00
200μ. ελεύθερο Γυναικών (ημιτελικοί)
200μ. ελεύθερο Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
100μ. ύπτιο Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
100μ. ύπτιο Ανδρών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
100μ. πρόσθιο Γυναικών (ΤΕΛΙΚΟΣ)
200μ. πεταλούδα Ανδρών (ημιτελικοί)
200μ. μικτή ατομική Γυναικών (ημιτελικοί)

ΠΙΝΓΚ ΠΟΝΓΚ
16:00-20:00 3ος γύρος Ανδρών
            3ος γύρος Γυναικών
22:00-24:00 4ος γύρος Ανδρών
            4ος γύρος Γυναικών
02:30-04:30 4ος γύρος Ανδρών
            4ος γύρος Γυναικών

ΤΕΝΙΣ
16:45-05:00 Απλό Ανδρών - 2ος Γύρος
            Απλό Γυναικών - 2ος Γύρος
            Διπλό Ανδρών - 2ος Γύρος
            Διπλό Γυναικών - 2ος Γύρος

ΑΡΣΗ ΒΑΡΩΝ
16:00 62 κιλά Ανδρών (Β΄ γκρουπ)
18:30 58 κιλά Γυναικών (Β΄ γκρουπ)
21:30 58 κιλά Γυναικών (Α΄ γκρουπ) - ΤΕΛΙΚΟΣ
01:00 62 κιλά Ανδρών (Α΄ γκρουπ) - ΤΕΛΙΚΟΣ

ΜΠΙΤΣ ΒΟΛΕΪ
Άνδρες
Α ΟΜΙΛΟΣ
21:30 Άλισον/Μπρούνο Σμιντ (Βραζιλία)- Ντόπλερ/Χορστ (Αυστρία)
03:00 Καράμπουλα/Ρανγκιέρι(Ιταλία)-Μπίνστοκ/Σάχτερ (Καναδάς)
Β ΟΜΙΛΟΣ
18:00 Λόσιακ/Κάντορ(Πολωνία)-Λιάμιν/Μπάρσουκ (Ρωσία)
00:30 Μπρούβερ/Μέουφσεν (Ολλανδία) -Μπέκερμαν/Φλίγκερ (Γερμανία)
ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ
19:00 Ερέρα/Γκαβίρα (Ισπανία)-Τζέφερσον/Σέριφ (Κατάρ)
22:30 Γκιμπ/Πάτερσον (ΗΠΑ)-Χούμπερ/Σέιντλ (Αυστρία)
Γυναίκες
Β ΟΜΙΛΟΣ
17:00 Αγκάθα/Μπάρμπαρα (Βραζιλία) -Γκαλάι/Κλουγκ (Αργεντινή)
04:00 Έλσα/Λιλιάνα (Ισπανία)-Ερμάνοβα/Σλούκοβα (Τσεχία)
Γ ΟΜΙΛΟΣ
16:00 Φορέ/Βεργκέ Ντεπρέ (Ελβετία) -Ντελ Σολάρ/Λερντ (Αυστραλία)
06:00 Ουόλς Τζένιγκς/Ρος (ΗΠΑ) -Βανγκ/Γιούε (Κίνα)
ΣΤ ΟΜΙΛΟΣ
23:30 Μέπελινκ/Φαν Ίερσελ (Ολλανδία)-Τσαρλς/Αλφάρο (Κόστα Ρίκα)
05:00 Μπάουντεν/Κλάνσι (Αυστραλία)-Πάτσο/Αγούδο (Βενεζουέλα)

ΠΟΛΟ
Άνδρες
Α ΟΜΙΛΟΣ
15:00 Σερβία-ΕΛΛΑΔΑ
19:00 Ουγγαρία-Αυστραλία
01:30 Ιαπωνία-Βραζιλία
Β ΟΜΙΛΟΣ
16:20 Ιταλία-Γαλλία
17:40 ΗΠΑ-Ισπανία
02:50 Κροατία-Μαυροβούνιο

ΜΠΑΣΚΕΤ
Άνδρες
Α ΟΜΙΛΟΣ
20:15 Σερβία-Αυστραλία
01:00 ΗΠΑ-Βενεζουέλα
04:30 Γαλλία-Κίνα
Γυναίκες
Α ΟΜΙΛΟΣ
23:30 Ιαπωνία-Βραζιλία
01:45 Σενεγάλη-Κίνα
Β ΟΜΙΛΟΣ
18:00 Ισπανία-ΗΠΑ
20:15 Καναδάς-Σερβία

ΒΟΛΕΪ
Γυναίκες
Α ΟΜΙΛΟΣ
17:35 Ιαπωνία-Καμερούν
02:30 Ρωσία-Κορέα
04:35 Βραζιλία-Αργεντινή
Β ΟΜΙΛΟΣ
15:30 Κίνα-Ιταλία
21:00 ΗΠΑ-Ολλανδία
23:05 Σερβία-Πουέρτο Ρίκο

ΧΑΝΤΜΠΟΛ
Γυναίκες
Α ΟΜΙΛΟΣ
20:40 Ισπανία-Νορβηγία
22:40 Βραζιλία-Ρουμανία
03:50 Ανγκόλα-Μαυροβούνιο
Β ΟΜΙΛΟΣ
15:30 Κορέα-Σουηδία
17:30 Γαλλία-Ρωσία
01:50 Αργεντινή-Ολλανδία

ΧΟΚΕΙ
Άνδρες
Β ΟΜΙΛΟΣ
18:30  Καναδάς-Αργεντινή
17:00  Γερμανία-Ινδία
Γυναίκες
Α ΟΜΙΛΟΣ
19:30  Νέα Ζηλανδία-Γερμανία
23:00  Ολλανδία-Ν. Κορέα
01:30  Ισπανία-Κίνα
Β ΟΜΙΛΟΣ
16:00  Αυστραλία-ΗΠΑ
00:00  Ινδία-Μ. Βρετανία
02:30  Αργεντινή-Ιαπωνία

ΡΑΓΚΜΠΙ
Γυναίκες
18:30 Αγώνας Κατάταξης θέσεις 11-12
19:00 Αγώνας Κατάταξης θέσεις 9-10
19:30 Αγώνας Κατάταξης για θέσεις 5-8
20:00 Αγώνας Κατάταξης για θέσεις 5-8
20:30 1ος Ημιτελικός
21:00 2ος Ημιτελικός
23:30 Αγώνας Κατάταξης θέσεις 7-8
00:00 Αγώνας Κατάταξης θέσεις 5-6
00:30 Μικρός Τελικός για Χάλκινο Μετάλλιο (3-4)
01:00 ΤΕΛΙΚΟΣ για Χρυσό Μετάλλιο (1-2)

277 views
Top