«Σάρωσαν» τα προαγωνιστικά του ΝΟΚ στην Τρίπολη!

Σαρωτική ήταν η προαγωνιστική ομάδα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας στους Χειμερινούς Αγώνες της Περιφέρειας που διεξήχθησαν στην Τρίπολη το Σάββατο 27/2.

Ο απολογισμός ιδιαίτερα εντυπωσιακός, αφού τα δελφίνια του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας κατέκτησαν 33 μετάλλια (11 χρυσά – 13 αργυρά – 9 χάλκινα). Ολα τα παιδιά κατέβαλλαν μεγάλη προσπάθεια να πετύχουν το καλύτερο δυνατό αποτέλεσμα και τα κατάφεραν σε μεγάλο βαθμό, κατακτώντας πολλά μετάλλια βελτιώνοντας τις ατομικές τους επιδόσεις, πολλές από τις οποίες είναι στις κορυφαίες επιδόσεις της κατηγορίας τους πανελληνίως, αφήνοντας πολλές υποσχέσεις για το μέλλον.

Την αποστολή στην Τρίπολη συνόδευσαν ο προπονητής της προαγωνιστικής ομάδας Παναγιώτης Λαγοπάτης και ο προπονητής της αγωνιστικής Στάθης Μπακολιάς. Δυναμικό παρόν έδωσαν για ακόμη μία φορά οι γονείς των αθλητών που παρακολούθησαν από κοντά και χειροκρότησαν τις προσπάθειες όλων των παιδιών.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα των κολυμβητών - τριων του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας έχουν ως εξής:

Κατηγορία 9 ετών (γεν. 2007)
Μάλαμας Ευστάθιος: 50ΕΛ 45’’07 10ος, 100ΕΛ 1’41’’07 7ος
Σγάντζος Ιωάννης: 50ΥΠ 44’’02 1ος

Μαρούλη Βαλεσία: 100ΕΛ 1’32’’01 4η, 50ΠΡ 57’’83 7η
Μίχου Χριστίνα: 50ΕΛ 42’’40 5η, 50ΥΠ 50’’17 3η

Κατηγορία 10 ετών (γεν. 2006)
Μπάντιος Άγγελος: 50ΕΛ 42’’91 14ος, 50ΥΠ 51’’67 5ος
Πετρούλιας Γρηγόριος: 100ΕΛ 1’51’’46 8ος, 50ΠΡ 1’02’’77 6ος
Μανδηλάρη Μαρία: 50ΠΡ 58’’31 7η, 50ΠΕΤ 55’’04 5η
Μαρκοπούλου Γεωργία: 200ΕΛ 3’10’’47 2η, 100ΥΠ 1’41’’77 8η
Μενούνου Μαρία: 50ΕΛ 53’’83 12η, 100ΠΡ 2’18’’33 8η

Κατηγορία 11 ετών(γεν. 2005)
Αδαμόπουλος Κων/νος: 200ΕΛ 3’11’’22 5ος, 400ΕΛ 6’43’’50 3ος, 50ΥΠ 51’’77 9ος
Μακρέας Βασίλειος: 50ΥΠ 40’’78 2ος, 100ΥΠ 1’27’’94 2ος, 200ΥΠ 3’04’’34 2ος
Νικολακέας Γεώργιος: 50ΕΛ 41’’97 14ος
Σκουρτσίδης Κανέλλος: 100ΠΡ 1’43’’16 2ος
4Χ100Μ.Ο 6'55''64 3οι (Αδαμόπουλος Κων/νος, Μακρέας Βασίλειος, Νικολακέας Γεώργιος, Σκουρτσίδης Κανέλλος)
Γεωργακοπούλου Βασιλική: 50ΥΠ 43’’52 3η, 200ΥΠ 3’19’’15 3η
Κλεφτόγιαννη Κλαίρη: 50ΕΛ 39’’63 8η, 100ΕΛ 1’29’’42 6η, 50ΠΡ 53’’55 1η
Κουτσιούκου Παναγιώτα: 200ΕΛ 2’51’’98 2η, 400ΕΛ 5’57’’77 1η, 50ΠΕΤ 45’’65 6η
Λαπιώτη Αγάπη-Ελπίδα: 50ΕΛ 33’’66 2η, 100ΕΛ 1’15’’12 1η, 50ΠΕΤ 39’’77 2η
Λιανού Έλενα: 50ΕΛ 41’’67 1η, 100ΕΛ 1’33’’13 8η, 50ΥΠ 48’’43 7η
Μανδηλάρη Αικατερίνη: 50ΠΡ 49’’73 6η, 100ΠΡ 1’45’’85 8η, 200ΠΡ 3’41’’00 4η
Τσαϊρη Φιλαρέτη – Δήμητρα: 50ΠΡ 44’’93 1η, 100ΠΡ 1’41’’53 2η, 200ΠΡ 3’40’’34 3η
Χάππα Αναστασία: 50ΥΠ 36’’11 1η, 100ΥΠ 1’21’’15 1η, 200Μ.Α 2’55’’46 1η
4Χ100ΕΛ 5’16’’13 1ες (Χάππα Αναστασία, Τσαΐρη Φιλαρέτη – Δήμητρα, Κουτσιούκου Παναγιώτα, Λαπιώτη Αγάπη – Ελπίδα)
4Χ100Μ.Ο 6’03’’00 2ες (Χάππα Αναστασία, Τσαΐρη Φιλαρέτη – Δήμητρα, Κουτσιούκου Παναγιώτα, Λαπιώτη Αγάπη – Ελπίδα)

Κατηγορία 12 ετών (γεν. 2004)
Κουτσιούκος Δημήτριος: 200ΕΛ 2’45’’43 2ος, 800ΕΛ 12’08’’16 2ος
Προφητάκης Γεώργιος: 50ΕΛ 39’’15 11ος, 100ΠΡ 1’43’’03 5ος, 200ΠΡ 3’40’’43 5ος
Σαραντόπουλος Σαράντος: 50ΠΡ 47’’04 3ος, 100ΠΡ 1’41’’36 4ος, 200ΠΡ 3’39’’56 4ος
Χρυσομάλλης Μάριος: 100ΕΛ 1’05’’18 1ος, 50ΠΕΤ 34’’19 1ος, 400Μ.Α 6’03’’09 1ος
4Χ100ΕΛ 5’28’’68 3οι (Κουτσιούκος Δημήτριος, Προφητάκης Γεώργιος, Σαραντόπουλος Σαράντος, Χρυσομάλλης Μάριος)
4Χ100Μ.Ο. 6’09’’99 3οι (Κουτσιούκος Δημήτριος, Προφητάκης Γεώργιος, Σαραντόπουλος Σαράντος, Χρυσομάλλης Μάριος)
Γκότση Ευαγγελία: 50ΕΛ 40’’81 13η, 100ΕΛ 1’32’’27 1η, 100ΥΠ 1’47’’66 16η
Κάνουλα Ρεβέκα: 100ΕΛ 1’28’’12 11η, 50ΥΠ 1’33’’64 9η, 100ΥΠ 1’33’’64 9η
Καντζηλιέρη Ευαγγελία: 200ΕΛ 2’58’’81 5η, 400ΕΛ 6’17’’79 4η, 50ΠΕΤ 43’’91 2η
Οικονομοπούλου Βασιλική: 50ΕΛ 37’’68 8η, 100ΕΛ 1’26’’09 9η, 50ΥΠ 46’’84 9η
Πετρέα Αποστολίνα: 200ΕΛ 3’05’’67 6η, 50ΥΠ 42’’66 7η, 100ΥΠ 1’31’’90 8η
4Χ100Μ.Ο 6’39’’60 5ες (Κάνουλα Ρεβέκα, Πετρέα Αποστολίνα, Γκότση Ευαγγελία, Καντζηλιέρη Ευαγγελία)
4Χ100ΕΛ 5’48’’67 5ες (Κάνουλα Ρεβέκα, Πετρέα Αποστολίνα, Γκότση Ευαγγελία, Καντζηλιέρη Ευαγγελία)

378 views
Top