Μονοπώλησαν τις «πρωτιές» τα δελφίνια του ΝΟΚ στην Πάτρα!

Πολύ καλή εμφάνιση πραγματοποίησαν οι κολυμβητές και οι κολυμβήτριες του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας "Ο Ποσειδών" στην 2η Χειμερινή Ημερίδα Ορίων & Προαγωνιστικών Κατηγοριών (9-10-11-12 ετών), που διοργανώθηκε στο κλειστό κολυμβητήριο Πατρών "Αντ. Πεπανός" από την Περιφέρεια Πελοποννήσου & Νοτίων Ιονίων Νήσων.
Με τον Ναυτικό Όμιλο Καλαμάτας αγωνίστηκαν 32 αγόρια και κορίτσια, πετυχαίνοντας πολύ καλές επιδόσεις στο τελευταίο τους τεστ πριν τα Χειμερινά πρωταθλήματα.
Κατέκτησαν θέση στην πρώτη τριάδα σε 34 (!) αγωνίσματα και αρκετά ακόμα πλασαρίσματα στην πρώτη 8άδα, δείγμα της εξαιρετικής δουλειάς που γίνεται στο κολυμβητικό τμήμα του ΝΟΚ.
Στις αγωνιστικές κατηγορίες τα αποτελέσματα είναι σε μορφή ανοικτής κατηγορίας (open) και όχι ανά κατηγορία και έχουν ως εξής:
Αγγουράς Ιωάννης (2002)
50ΕΛ 27’’09 3ος
100ΕΛ 1’00’’76 5ος
50ΠΕΤ 28’’48 4ος
100ΠΕΤ 1’06’’97 4ος
Αντωνόπουλος Ιωάννης (2002)
50ΕΛ 27’’65 7ος
100ΕΛ 1’00’’76 5ος
50ΥΠ 30’’88 4ος
100ΥΠ 1’11’’58 6ος
Μητρόπουλος Αθανάσιος (2002)
50ΕΛ 31’’35 17ος
50ΠΕΤ 35’’95 15ος
50ΠΡ 36’’20 6ος
100ΠΡ 1’25’’08 6ος
Τσάκαλης Γεώργιος (2002)
50ΠΕΤ 30’’54 6ος
50ΠΡ 35’’23 3ος
100ΠΡ 1’18’’03 2ος
200ΠΡ 2’53’’10 2ος
Χάππας Παναγιώτης (2003)
200ΕΛ 2’24’’84 5ος
50ΠΡ 38’’74 7ος
100ΠΡ 1’21’’98 3ος
200ΠΡ 2’58’’86 4ος
Γκότση Παναγιώτα (2003)
50ΕΛ 38’’24 17η
50ΠΡ 1’02’’83 11η
100ΠΡ 1’59’’10 11η
Λαπιώτη Βασιλική (2002)
50ΕΛ 31’’71 10η
100ΕΛ 1’05’’25 4η
50ΠΕΤ 30’’35 4η
100ΠΕΤ 1’12’’81 1η
Λουκαρέα Σταυρούλα (2001)
50ΕΛ 28’’86 4η
50ΥΠ 32’’03 2η
100ΥΠ 1’10’’28 1η
200ΥΠ 2’31’’13 1η
Σκιαδοπούλου Ειρήνη (2000)
50ΕΛ 28’’58 3η
100ΕΛ 1’04’’67 2η
50ΠΕΤ 35’’54 8η
200ΜΑ 2’44’’11 4η
Σκιαδοπούλου Όλγα (2002)
50ΕΛ 29’’07 6η
100ΕΛ 1’01’’80 1η
200ΕΛ 2’16’’87 2η
200ΜΑ 2’37’’13 1η
ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ
Αγόρια & Κορίτσια 9 ετών (2007)
Μάλαμας Στάθης
50ΕΛ 45’’78 7ος
100ΕΛ 1’46’’37 6ος
Σγάντζος Ιωάννης
50ΕΛ 42’’43 4ος
50ΥΠ 45’’94 1ος
Μαρούλη Βαλεσία
50ΕΛ 43’’98 4η
50ΥΠ 45’’34 3η
Μίχου Χριστίνα
50ΕΛ 44’’77 6η
100ΕΛ 1’36’’40 4η
Αγόρια & Κορίτσια 10 ετών (2006)
Μπάντιος Άγγελος
50ΠΡ 57’’86 4ος
Πετρούλιας Γρηγόριος
50ΠΡ 1’13’’88 5ος
100ΠΡ 2’27’’08 3ος
Μαρκοπούλου Γεωργία
200ΕΛ 3’16’’79 3η
100ΥΠ 1’39’’19 2η
Αγόρια & Κορίτσια 11 ετών (2005)
Μακρέας Βασίλειος
50ΕΛ 36’’93 6ος
200ΥΠ 3’07’’12 1ος
50ΠΕΤ 48’’74 7ος
Σκουρτσίδης Κανέλλος
100ΕΛ 1’23’’33 9ος
50ΠΕΤ 47’’90 6ος
200ΜΑ 3’32’’00 2ος
Κλεφτόγιαννη Κλημεντίνη
100ΕΛ 1’37’’75 7η
100ΥΠ 2’04’’59 8η
50ΠΡ 1’00’’91 6η
Κουτσιούκου Παναγιώτα
400ΕΛ 5’57’’25 1η
100ΥΠ 1’36’’86 5η
50ΠΕΤ 44’’64 5η
Λαπιώτη Αγάπη
50ΕΛ 33’’96 2η
200ΕΛ 2’45’’59 2η
100ΥΠ 1’29’’40 3η
Λιανού Ελένη
50ΕΛ 42’’72 9η
200ΕΛ 3’28’’19 5η
50ΥΠ 55’’54 9η
Μανδηλάρη Κατερίνα
50ΠΕΤ 57’’17 9η
50ΠΡ 53’’39 5η
100ΠΡ 1’50’’13 5η
Τσαϊρη Φιλαρέτη
100ΕΛ 1’22’’63 3η
50ΥΠ 47’’98 7η
200ΠΡ 2’35’’15
Χάππα Αναστασία
100ΥΠ 1’24’’04 1η
200ΥΠ 2’55’’41 1η
50ΠΕΤ 37’’41 1η
Αγόρια & Κορίτσια 12 ετών (2004)
Προφητάκης Γεώργιος
50ΕΛ 44’’44 9η
100ΕΛ 1’26’’69 11η
50ΠΡ 48’’43 3η
Χρυσομάλλης Μάριος
200ΕΛ 2’24’’25 2ος
100ΠΡ 1’31’’99 1ος
200ΜΑ άκυρη στροφή
Γκότση Ευαγγελία
100ΕΛ 1’36’’95 12η
200ΕΛ 3’23’’18 8η
100ΥΠ 1’48’’02 9η
Κάνουλα Ρεβέκα
100ΕΛ 1’31’’83 9η
50ΥΠ 47’’87 6η
100ΥΠ 1’38’’32 5η
Καντζηλιέρη Ευαγγελία
200ΕΛ 2’53’’26 4η
400ΕΛ 6’12’’00 1η
50ΠΕΤ 46’’66 3η
Πετρέα Αποστολίνα
50ΕΛ 37’’16 4η
200ΕΛ 3’11’’90 6η
50ΥΠ 41’’23 4η
Στην αχαϊκή πρωτεύουσα ταξίδευσαν και πολλοί γονείς των παιδιών, προκειμένου να τα ενθαρρύνουν στις προσπάθειές τους. Επόμενες συναντήσεις για τα παιδιά των ακαδημιών είναι τα εξής: ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας στις 14/2 θα συμμετέχει στην "1η Γιορτή Κολύμβησης" που διοργανώνει η ΝΕ Πατρών για παιδιά ηλικίας 6-9 ετών. Επίσης για τις αγωνιστικές κατηγορίες, στο κολυμβητήριο της Νίκαιας 12-14/2 θα διεξαχθεί η πρώτη φάση των Χειμερινών Αγώνων Νοτίου Ελλάδος για τις κατηγορίες παμπαίδων & παγκορασίδων ΑΒ, ενώ στις 19-21/2 θα αγωνιστούν οι κατηγορίες παίδων, κορασίδων & εφήβων, νεανίδων. Τέλος στις 27/2 στην Τρίπολη ο Ναυτικός Όμιλος Καλαμάτας θα πάρει μέρος στους Χειμερινούς Αγώνες Προαγωνιστικών Κατηγοριών.

197 views
Top