Εξαιρετικά και στην Πάτρα τα «δελφίνια» του Άργη

Ακόμα μια επιτυχημένη αγωνιστική δραστηριότητα για τον Άργη Καλαμάτας, ο οποίος συμμετείχε στην ημερίδα προαγωνιστικών και αγωνιστικών κατηγοριών που διεξήχθη το περασμένο Σαββατοκύριακο στην Πάτρα.
Το καλαματιανό σωματείο συμμετείχε με 17 παιδιά στην διοργάνωση και κατέκτησε 5 μετάλλια στις αγωνιστικές (1 χρ. – 2 αργ. – 2 χαλκ.) και 11 μετάλλια στα προαγωνιστικά (6 χρ. – 1 αργυ. – 4 χαλκ.), δηλαδή συνολικά 16 μετάλλια!
Στην διοργάνωση συμμετείχαν 10 σωματεία από την Πελοπόννησο και την Αττική και η συμμετοχή ήταν αρκετά μεγάλη. Αναλυτικά τα αποτελέσματα του Άργη:

ΑΝΔΡΩΝ
200m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
2. ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΠ-Β 02:52.73
200m ΥΠΤΙΟ
3. ΒΛΑΣΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΠΠ-Β 02:45.78
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
2. ΦΙΣΚΙΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΙΔ 00:59.43
50m ΥΠΤΙΟ
5. ΒΛΑΣΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΠΠ-Β 00:33.98
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
14. ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΠ-Β 00:35.54
50m EΛΕΥΘΕΡΟ
5. ΦΙΣΚΙΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΙΔ 00:27.43
100m ΥΠΤΙΟ
7. ΒΛΑΣΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ ΠΠ-Β 01:15.15
200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
10. ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΠΠ-Β 02:54.42
400m EΛΕΥΘΕΡΟ
3. ΦΙΣΚΙΛΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΠΑΙΔ 04:54.90

ΓΥΝΑΙΚΩΝ
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
5. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ ΠΚ-Β 02:26.55
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
6. ΣΤΑΝ ΠΕΤΡΟΝΕΛΑ ΠΚ-Β 01:15.99
50m ΥΠΤΙΟ
4. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ ΠΚ-Β 00:38.61
50m ΠΡΟΣΘΙΟ
7. ΣΤΑΝ ΠΕΤΡΟΝΕΛΑ ΠΚ-Β 00:43.37
400m EΛΕΥΘΕΡΟ
1. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ ΠΚ-Β 05:03.89

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
7 . ΓΚΕΓΚΑ ΘΕΟΔΩΡΑ 01:46.71
50m EΛΕΥΘΕΡΟ
5. ΓΚΕΓΚΑ ΘΕΟΔΩΡΑ 00:44.14

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (2006)
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ -
1. ΠΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ 02:53.71
50m ΥΠΤΙΟ -
3. ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΥΚΗ ΜΑΡΙΑ 00:45.91
50m EΛΕΥΘΕΡΟ -
1. ΠΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ 00:36.75
100m ΥΠΤΙΟ -
3. ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΥΚΗ ΜΑΡΙΑ 01:43.82
200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ -
1. ΣΤΡΑΚΙΝΑΡ ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ 03:30.59

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (2004)
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
1. ΤΗΓΑΝΕΑ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 02:32.53
100m ΠΡΟΣΘΙΟ
7. ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑ ΜΥΡΤΩ 01:56.70
50m ΥΠΤΙΟ
1. ΤΗΓΑΝΕΑ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 00:37.29
5. ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 00:44.25
50m EΛΕΥΘΕΡΟ
5. ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑ ΜΥΡΤΩ 00:37.41
50m ΠΡΟΣΘΙΟ
4. ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑ ΜΥΡΤΩ 00:52.68
100m ΥΠΤΙΟ
1. ΤΗΓΑΝΕΑ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 01:20.42
7. ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 01:40.75

ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ
50m ΥΠΤΙΟ
7. ΜΠΟΥΣΜΠΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 00:50.69
12. ΤΖΙΧΡΙΤΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ 01:05.62
50m EΛΕΥΘΕΡΟ
7. ΤΖΙΧΡΙΤΖΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ 00:45.78
12. ΜΠΟΥΣΜΠΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 00:48.57

ΑΓΟΡΙΑ 10 ΕΤΩΝ
100m ΠΡΟΣΘΙΟ
2. ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 01:54.91
50m ΠΡΟΣΘΙΟ
3. ΛΥΜΠΕΡΟΠΟΥΛΟΣ ΣΤΑΥΡΟΣ 00:53.03

ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
8. ΜΠΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 01:20.14
13. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 01:34.48
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
3. ΜΠΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 00:39.79
50m EΛΕΥΘΕΡΟ
7. ΜΠΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 00:37.08
12. ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 00:40.54

 

349 views
Top