Επιτυχείς οι αγώνες ανωμάλου δρόμου του Μεσσηνιακού

Με σύμμαχο τον καιρό και αρκετούς φίλους του στίβου να παρακολουθούν τους αγώνες σε ένα όμορφο και λειτουργικά διαμορφωμένο χώρο, 120 και πλέον αγόρια και κορίτσια αθλητές και αθλήτριες του Μεσσηνιακού, συμμετείχαν στους αγώνες ανωμάλου δρόμου που έγιναν στις 19-12-2015 στον περιβάλλοντα χώρο του Δημοτικού σταδίου της Καλαμάτας.
Η αθρόα συμμετοχή, η μεγάλη αγωνιστική διάθεση των παιδιών και η άριστα οργανωμένη εκδήλωση, συνέθεσαν μια ακόμα αθλητική διοργάνωση του τμήματος στίβου του Μεσσηνιακού που χαροποίησε τη διοίκηση του συλλόγου για την πραγματικά σπουδαία δουλειά που γίνεται στο τμήμα στίβου.
Οι οργανωτές πρωτοτύπησαν και συμπεριέλαβαν στο αγωνιστικό πρόγραμμα και το αγώνισμα των 2000μ. στο οποίο συμμετείχαν οι γονείς και οι συνοδοί των αθλητών συνδέοντας τον αγωνιστικό με τον μαζικό αθλητισμό.
Στους συμμετέχοντες γονείς και αθλητές δόθηκαν αναμνηστικά του μαραθωνίου και του ημιμαραθωνίου της Αθήνας που διατέθηκαν στον Μεσσηνιακό από τον ΣΕΓΑΣ.
Τα αποτελέσματα του αγώνα φαίνονται στους παρακάτω πίνακες.
          KOΡΙΤΣΙΑ Α+Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 500m
ΟΙΚΟΝΟΜΑΚΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ Β' ΔΗΜ. 3η
ΧΡΙΣΤΟΦΟΡΟΥ ΓΕΩΡΓΙΑ Β' ΔΗΜ. 5η
ΑΡΒΑΝΙΤΗ ΠΕΝΥ Β' ΔΗΜ. 7η
ΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΙΑΝΝΑ Β' ΔΗΜ. 10η
ΝΤΑΛΑ ΒΑΣΙΛΙΝΑ Β' ΔΗΜ. 6η
ΦΟΥΣΕΚΗ Β' ΔΗΜ. 9η
ΓΙΑΛΕΛΗ 4η
ΜΠΙΖΙΜΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ Α' ΔΗΜ. 8η
ΤΣΟΥΜΠΑΝΟΥ ΒΑΣΙΛΙΚΗ Β' ΔΗΜ. 1η
ΚΑΚΟΥΝΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ Β' ΔΗΜ. 2η
ΚΑΚΟΥΝΗ ΣΟΦΙΑ Β' ΔΗΜ. 1η
          ΑΓΟΡΙΑ Α+Β ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 500 m
ΜΠΑΡΔΟΥΝΙΩΤΗΣ ΛΥΚΟΥΡΓΟΣ Α' ΔΗΜ. 5ος
ΔΟΥΣΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Α' ΔΗΜ. 4ος
ΚΟΥΚΟΥΤΣΗΣ 7ος
ΧΕΛΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ Α' ΔΗΜ. 11ος
ΑΛΜΠΑΝΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 9ος
ΗΛΙΑΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ Β' ΔΗΜ. 10ος
ΤΣΙΜΠΟΥΡΙΚΟΣ ΠΕΡΙΚΛΗΣ Α' ΔΗΜ. 8ος
ΠΑΓΚΑΚΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Β' ΔΗΜ. 2ος
ΚΑΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΗΛΙΑΣ Α' ΔΗΜ. 3ος
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ 6ος
ΚΑΝΤΖΕΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ Β' ΔΗΜ. 1ος
         KOΡΙΤΣΙΑ Γ+Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 600m
ΓΙΑΛΕΛΗ 3η
ΠΑΓΚΑΚΗ 8η
ΜΠΑΚΑ 4η
ΜΩΡΑΓΙΑΝΝΗ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Δ' ΔΗΜ. 22η
ΣΟΥΛΕΙΜΕΖΗ ΦΩΤΕΙΝΗ Γ' ΔΗΜ. 5η
ΣΕΒΑΣΤΕΛΗ ΛΥΔΙΑ Δ' ΔΗΜ. 6η
ΦΟΥΣΕΚΗ ΚΑΤΕΡΙΝΑ Γ' ΔΗΜ. 2η
ΣΚΙΑΔΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ-ΟΛΥΜΠΙΑ Γ' ΔΗΜ. 1η
ΚΑΓΙΑ ΜΙΛΕΝΑ Β' ΔΗΜ. 14η
ΓΕΡΑΚΑΡΗ 19η
ΛΑΓΟΥ 7η
ΚΟΚΚΑ ΑΝΝΑ-ΜΑΡΙΑ 18η
ΣΓΑΝΤΖΟΥ 9η
ΠΟΛΥΜΕΡΟΠΟΥΛΟΥ 11η
ΑΓΚΑΤΣΗ 15η
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΥ
ΠΑΥΛΑΚΟΥ 23η
ΛΕΚΚΑ ΑΝΝΑ 10η
ΚΟΚΚΑ ΗΛΕΚΤΡΑ 12η
ΤΣΟΛΚΑ ΑΓΓΕΛΙΚΗ 17η
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ 21η
ΤΣΟΛΚΑ ΜΑΡΙΛΙΑ 17η
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ 13η
ΜΙΣΙΟΥ 24η
ΧΡΟΝΟΠΟΥΛΟΥ ΞΕΝΙΑ 20η
           ΑΓΟΡΙΑ Γ+Δ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 600m
ΘΕΟΔΩΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Δ' ΔΗΜ. 8ος
ΝΙΚΟΛΗΣ ΠΑΥΛΟΣ Δ' ΔΗΜ. 3ος
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ Δ' ΔΗΜ. 6ος
ΣΕΝΤΕΜΕΝΤΕΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Γ' ΔΗΜ. 5ος
ΠΑΝΤΑΖΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ Γ' ΔΗΜ. 4ος
ΚΑΜΠΟΥΓΕΡΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Γ' ΔΗΜ. 2ος
ΚΑΤΣΙΚΕΑΣ 10ος
ΜΠΑΡΔΟΥΝΙΩΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Γ' ΔΗΜ. 7ος
ΚΛΑΔΗΣ ΣΠΥΡΟΣ Δ' ΔΗΜ. 1ος
ΚΟΖΟΜΠΟΛΗΣ ΑΓΓΕΛΟΣ Δ' ΔΗΜ. 9ος
ΣΚΟΥΡΤΣΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ Δ' ΔΗΜ. 14ος
ΛΕΚΚΑΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ Δ' ΔΗΜ. 12ος
ΔΗΜΟΠΟΥΛΟΣ ΔΙΟΝΥΣΗΣ Δ' ΔΗΜ. 11ος
ΑΓΑΠΗΤΟΣ 13ος
          ΚΟΡΙΤΣΙΑ Ε+ΣΤ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 1000m
ΠΛΑΤΑΝΙΤΗ ΧΡΙΣΤΙΝΑ-ΙΩΑΝΝΑ ΣΤ' ΔΗΜ. 1η
ΠΑΝΤΕΛΑΚΗ ΝΕΦΕΛΗ Ε' ΔΗΜ. 3η
ΚΑΓΙΑ ΘΕΟΔΩΡΑ ΣΤ' ΔΗΜ. 2η
ΑΓΟΡΙΑ Ε+ΣΤ ΔΗΜΟΤΙΚΟΥ 1000m
ΦΑΒΒΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΣΤ' ΔΗΜ. 4ος
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ ΣΤ' ΔΗΜ. 1ος
ΓΙΑΛΙΚΑΡΗΣ ΣΤΑΜΑΤΗΣ Ε' ΔΗΜ. 6ος
ΡΟΥΤΣΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΣΤ' ΔΗΜ. 5ος
ΚΑΤΣΙΑΠΑΡΑΣ ΝΙΚΟΣ Ε' ΔΗΜ. 9ος
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΣΤ' ΔΗΜ. 8ος
ΜΠΑΚΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ ΣΤ' ΔΗΜ. 3ος
ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΛΑΔΙΜΗΡΟΣ Ε' ΔΗΜ. 2ος
ΔΟΥΒΑΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Ε' ΔΗΜ. 7ος
         ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ 1.500m
ΔΡΥΓΩΝΗ ΜΑΡΙΑ Α' 5η
ΚΑΡΑΙΣΚΟΥ ΜΑΡΙΑ Α' 3η
ΣΑΛΙΑΙ ΑΡΙΕΤΑ Β' 1η
ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΥ ΤΖΟΒΑΝΑ Γ' 4η
ΔΗΜΗΤΡΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ Γ' 2η
ΚΑΡΓΑ ΕΥΑΓΓΕΛΙΑ Β' Ε
ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΤΙΝΑ Β' 10η
ΧΕΛΙΔΩΝΗ ΓΕΩΡΓΙΑ Γ' 9η
ΧΑΝΔΡΙΝΟΥ ΜΑΡΙΔΗΜΗ Β' 6η
ΤΑΣΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ Γ' 7η
ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΠΟΥΛΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΑ Γ' 11η
ΤΡΙΑΝΤΟΠΟΥΛΟΥ ΖΕΤΑ Γ' Ε
         ΑΓΟΡΙΑ ΓΥΜΝΑΣΙΑ 1.500m
ΣΟΥΛΕΙΜΕΖΗΣ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ Α' 5ος
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Α' 6ος
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΑΝΝΗΣ Β' 4ος
ΧΡΙΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΣΠΥΡΟΣ Β' 10ος
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Β' 2ος
ΚΩΣΤΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΣΤΑΣ Γ' 9ος
ΑΡΓΥΡΙΟΥ ΝΙΚΟΣ Γ' 8ος
ΠΟΥΛΟΥΠΑΤΗΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ Γ' 3ος
ΒΑΣΙΛΟΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΓΙΩΡΓΟΣ Β' 7ος
ΜΠΑΖΙΓΟΣ ΒΑΣΙΛΗΣ Γ' 1ος
         ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΛΥΚΕΙΑ 2.000m
ΧΑΡΛΕΠΑ ΕΛΠΙΔΑ 1η
ΠΑΝΤΕΛΟΠΟΥΛΟΥ ΛΥΔΙΑ 2η
ΑΠΟΣΤΟΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΙΡΗΝΗ 3η
          ΑΓΟΡΙΑ ΛΥΚΕΙΑ 2.000m
ΜΕΤΣΑ ΚΛΕΟΝ 2ος
ΔΩΔΕΚΑΤΟΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 3ος
ΑΛΟΙΜΟΝΟΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 4ος
ΜΕΤΑ ΧΡΗΣΤΟΣ 1ος
         ΓΟΝΕΙΣ 2.000m
ΠΑΛΛΗ ΕΛΕΝΗ 5η
ΔΗΜΗΤΡΟΥΛΙΑ ΔΗΜΗΤΡΑ 3η
ΕΞΩΜΑΙΔΗ ΕΦΗ 6η
ΑΝΤΩΝΟΠΟΥΛΟΥ ΓΙΩΤΑ 4η
ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΥ ΕΛΕΝΑ 1η
ΒΑΛΣΑΜΗ ΜΑΡΙΑ 2η
ΧΑΤΖΟΠΟΥΛΟΥ ΧΡΥΣΑ 7η
ΛΑΓΙΟΥ ΧΡΙΣΤΙΝΑ 8η
ΔΟΥΣΗΣ ΓΙΩΡΓΟΣ 3ος
ΜΠΙΖΙΜΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ 2ος
ΚΑΡΑΙΣΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΗΣ 1ος

213 views
Top