Εξαιρετικός Άργης στο Swimming Christmas Cup 2015!

Σε μια τεράστια – από πλευράς συμμετοχών και επιπέδου – διοργάνωση συμμετείχε ο Άργης Καλαμάτας το περασμένο Σαββατοκύριακο.
Ο καλαματιανός σύλλογος αγωνίστηκε με 20 παιδιά και κατέκτησε 11 συνολικά μετάλλια στο Swimming Christmas Cup 2015 το οποίο διεξήχθη στην Πάτρα και στο κολυμβητήριο «Α. Πέπανος».
Στην διοργάνωση συμμετείχαν συνολικά 43 ομάδες και 665 (!) αθλητές (362 στα προαγωνιστικά και 303 στα αγωνιστικά), δείγμα της μεγάλης ανταγωνιστικότητας που υπήρχε σε κάθε αγώνισμα.
Η αγωνιστική ομάδα του Άργη κατέκτησε 4 αργυρά και 1 χάλκινο μετάλλιο και πολλές θέσεις στην πρώτη οχτάδα, ενώ τα προαγωνιστικά πήραν 6 μετάλλια, εκ των οποίων 2 χρυσά, 1 αργυρό και 3 χάλκινα και αρκετά πλασαρίσματα στην 8άδα!
Το πιο σημαντικό, όπως δήλωσαν οι προπονητές του Άργη, ήταν πως τα παιδιά χάρηκαν τους αγώνες με την ψυχή τους!
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ (4 αργυρά, 1 χάλκινο)
50m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΠΑΙΔΩΝ
9η θέση: ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΝΕΣΤΩΡ 2000 00:30.48
50m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
2η θέση: ΒΛΑΣΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 2003 00:29.39
50m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
10η θέση: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2000 00:30.92
200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ - ΠΑΙΔΩΝ
4η θέση: ΒΑΛΣΑΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2001 02:39.78
200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ - ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
3η θέση: ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 2003 02:58.79
200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
2η θέση: ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ 2003 02:50.54
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
6η θέση: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2000 02:35.51
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
8η θέση: ΣΤΑΝ ΠΕΤΡΟΝΕΛΑ 2003 02:55.00
100m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΠΑΙΔΩΝ
5η θέση: ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΝΕΣΤΩΡ 2000 01:24.63
100m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
8η θέση: ΕΛΕΦΑΝΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ 2002 01:35.69
200m ΥΠΤΙΟ - ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
6η θέση: ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 2003 02:53.71
200m ΥΠΤΙΟ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
2η θέση: ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ 2003 02:41.98
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ - ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
4η θέση: ΒΛΑΣΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 2003 00:32.16
50m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
5η θέση: ΕΛΕΦΑΝΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ 2002 00:42.61
50m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
7η θέση: ΣΤΑΝ ΠΕΤΡΟΝΕΛΑ 2003 00:47.10
50m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΠΑΙΔΩΝ
6η θέση: ΒΑΛΣΑΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2001 00:39.16
7η θέση: ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΝΕΣΤΩΡ 2000 00:39.18
400m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
4η θέση: ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ 2003 05:25.04
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ
11η θέση: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ 2000 01:07.86
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α
10η θέση: ΕΛΕΦΑΝΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ 2002 01:18.41
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β
2η θέση: ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ 2003 01:07.96
9η θέση: ΣΤΑΝ ΠΕΤΡΟΝΕΛΑ 01:19.24
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΠΑΙΔΩΝ
12η θέση: ΒΑΛΣΑΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ 2001 01:05.01
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β
6η θέση: ΒΛΑΣΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ 2003 01:08.01

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ (2 χρυσά, 1 αργυρό, 3 χάλκινα)
50m ΥΠΤΙΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (2007)
8η θέση: ΓΚΕΓΚΑ ΘΕΟΔΩΡΑ 00:52.48
50m ΥΠΤΙΟ - ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (2007)
11η θέση: ΜΠΟΥΣΜΠΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 00:55.34
50m ΥΠΤΙΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (2004)
3η θέση: ΤΗΓΑΝΕΑ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 00:38.02
15η θέση: ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 00:44.57
50m ΥΠΤΙΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (2005)
16η θέση: ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ ΜΑΡΙΑ ΗΛΙΑΝΑ 11 00:53.92
50m ΥΠΤΙΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (2006)
11η θέση: ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΥΚΗ ΜΑΡΙΑ 00:49.95
50m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (2004)
16η θέση: ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑ ΜΥΡΤΩ 00:40.82
50m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (2006)
3η θέση: ΠΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ 00:38.25
50m EΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (2007)
15η θέση: ΓΚΕΓΚΑ ΘΕΟΔΩΡΑ 00:47.88
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ - ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (2005)
7η θέση: ΜΠΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 00:46.93
50m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (2007)
9η θέση: ΜΠΟΥΣΜΠΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 01:08.18
50m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (2004)
15η θέση: ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑ ΜΥΡΤΩ 00:54.13
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (2005)
7η θέση: ΜΠΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 03:00.16
100m ΥΠΤΙΟ - ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (2005)
8η θέση: ΜΠΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 01:37.17
100m ΥΠΤΙΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (2004)
5η θέση: ΤΗΓΑΝΕΑ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 01:22.77
14η θέση: ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 01:39.19
100m ΥΠΤΙΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (2006)
7η θέση: ΣΤΡΑΚΙΝΑΡ ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ 01:38.24
11η θέση: ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΥΚΗ ΜΑΡΙΑ 01:48.15
100m ΠΡΟΣΘΙΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (2004)
13η θέση: ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑ ΜΥΡΤΩ 01:56.55
200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (2006)
1η θέση: ΠΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ 03:23.03
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (2004)
1η θέση: ΤΗΓΑΝΕΑ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 01:10.19
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (2005)
11η θέση: ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ ΜΑΡΙΑ ΗΛΙΑΝΑ 01:43.79
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (2006)
4η θέση: ΜΑΖΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ 01:37.26
4 x 50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (2006)
2η θέση: Π.Α.Ε. ΑΡΓΗΣ 02:43.68
4 x 50m ΜΙΚΤΗ ΟΜΑΔΙΚΗ - ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (2006)
3η θέση: Π.Α.Ε. ΑΡΓΗΣ 03:16.70

 

347 views
Top