27 μετάλλια τα "δελφίνια" του ΝΟΚ στην Τρίπολη!

Στο 10ο Κύπελλο ΚΟΑΤ που διοργάνωσε ο Κολυμβητικός Όμιλος Αρκαδίας «Τρίπολη» συμμετείχαν τα αγωνιστικά και προαγωνιστικά τμήματα του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας το σαββατοκύριακο 5-6/12.
Στους αγώνες συμμετείχαν σωματεία από τη Περιφέρεια Πελοποννήσου και την Αττική και πήραν μέρος 510 κολυμβητές –τριες.
Οι κολυμβητές –τριες του Ναυτικού Ομίλου Καλαμάτας πραγματοποίησαν δυνατές κούρσες, κατακτώντας συνολικά σε όλες τις κατηγορίες 27 μετάλλια (10 χρυσά – 11 αργυρά – 6 χάλκινα), δείχνοντας ότι αν και βρίσκονται στο ξεκίνημα της αγωνιστικής περιόδου με τις εμφανίσεις τους έχουν δείξει πολύ καλά στοιχεία εν’ όψει των χειμερινών αγώνων που θα ακολουθήσουν το Φεβρουάριο και Μάρτιο. Οι αγώνες διεξήχθησαν σε μορφή Open για τις αγωνιστικές κατηγορίες.
Αναλυτικά τα αποτελέσματα είναι τα εξής:
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
Χάππας Παναγιώτης (2003) 50 ΕΛ 30’’14 29ος
100 ΠΡ 1’24’’80 14ος
200 ΠΡ 2’59’’45 8ος
Αγγουράς Γιάννης (2002) 50 ΕΛ 27’’38 9ος
200 ΕΛ 2’15’’08 17ος
400 ΕΛ 5’01’’92 10ος
Μητρόπουλος Νάσος (2002) 50 ΠΡ 36’’92 19ος
100 ΠΡ 1’22’’54 13ος
200 ΠΡ 3’08’’23 12ος
Τσάκαλης Βασίλειος (2000) 50 ΥΠ 30’’86 3ος
200 Μ.Α. 2’34’’22 11ος
Παπαμανωλόπουλος Θανάσης (1999) 50 ΠΡ 33’’40 7ος
100 ΠΡ 1’14’’63 5ος
200 ΠΡ 2’43’’84 3ος
Σκιαδοπούλου Ειρήνη (2000) 100 ΕΛ 1’04’’14 5η
200 ΕΛ 2’26’’21 10η
50 ΠΡ 37’’84 4η
Μπάκα Βασιλική (1998) 50 ΕΛ 26’’71 1η
100 ΕΛ 58’’86 1η
400 ΕΛ 4’33’’35 1η
100 ΠΕΤ 1’06’’16 1η

ΠΡΟΑΓΩΝΙΣΤΙΚΕΣ ΚΑΤΗΓΟΡΙΕΣ
Αγόρια 9 ετών (γενν. 2007)
Σγάντζος Γιάννης 50 ΕΛ 47’’26 6ος
100 ΕΛ 1’48’’63 2ος
Μάλαμας Στάθης 50 ΕΛ 53’’89 8ος
50 ΥΠ 56’’82 6ος
Αγόρια 10 ετών (γενν. 2006)
Μπάντιος Αγγελος 50 ΕΛ 42’’90 12ος
50 ΥΠ άκυρη εκκίνηση
Αγόρια 11 ετών (γενν. 2005)
Αδαμόπουλος Κων/νος 50 ΕΛ 38’’83 9ος
100 ΕΛ 1’30’’29 12ος
200 ΕΛ 3’15’’96 13ος
Νικολακέας Γιώργος 50 ΕΛ 44’’82 13ος
100 ΕΛ 1’43’’96 17ος
Μακρέας Βασίλειος 50 ΥΠ 39’’98 2ος
100 ΥΠ 1’30’’63 4ος
200 ΥΠ 2’04’’30 1ος
Σκουρτσίδης Κανέλλος 50 ΕΛ 46’’45 3ος
100 ΠΡ 1’42’’15 6ος
200 ΠΡ 3’33’’67 2ος
Αγόρια 12 ετών (γενν. 2004)
Χρυσομάλλης Μάριος 50 ΕΛ 30’’45 2ος
100 ΕΛ 1’07’’22 1ος
100 ΠΡ 1’30’’72 2ος
Προφητάκης Γιώργος 50 ΕΛ 39’’98 14ος
100 ΕΛ 1’29’’89 26ος
100 ΠΡ 1’48’’62 10ος
Κουτσιούκος Δημήτριος 100 ΕΛ 1’19’’51 17ος
200 ΕΛ 2’50’’52 14ος
50 ΠΡ 51’’50 11ος
Σαραντόπουλος Σαράντος 50 ΠΡ 46’’23 4ος
100 ΠΡ 1’41’’48 5ος
200 ΠΡ 3’39’’18 4ος
Κορίτσια 9 ετών (γενν. 2007)
Μαρούλη Βαλεσία 50 ΕΛ 41’’59 6η
50 ΠΡ 58’’15 5η
Μίχου Χριστίνα 50 ΕΛ 42’’24 7η
50 ΥΠ 49’’49 3η
Κορίτσια 10 ετών (γενν. 2006)
Παπαδοπούλου Μαρία 50 ΕΛ 49’’52 25η
50 ΥΠ 59’’90 11η
Μενούνου Μαρία 50 ΕΛ 1’06’’72 27η
50 ΥΠ 1’05’’51 13η
Μαρκοπούλου Γεωργία 200 ΕΛ 3’24’’67 3η
50 ΥΠ 46’’52 3η
Κορίτσια 11 ετών (γενν. 2005)
Χάππα Αναστασία 50 ΕΛ 32’’66 1η
200 ΥΠ 2’59’’82 1η
200 Μ.Α. 2’59’’37 2η
Κουτσιούκου Παναγιώτα 50 ΕΛ 35’’45 2η
100 ΕΛ 1’22’’77 8η
200 ΕΛ 2’58’’84 8η
Γεωργακοπούλου Βασιλική 50 ΕΛ 39’’97 11η
100 ΕΛ 1’30’’46 16η
50 ΥΠ 44’’38 4η
Μαρισέλ Ξάνθη 50 ΕΛ 40’’00 12η
100 ΕΛ 1’31’’87 17η
Κλεφτόγιαννη Κλαίρη 50 ΕΛ 41’’01 13η
100 ΕΛ 1’33’’18 18η
Λιανού Ελένη 50 ΕΛ 42’’18 15η
100 ΕΛ 1’42’’34 23η
Λαπιώτη Αγάπη 100 ΕΛ 1’18’’52 2η
200 ΕΛ 2’51’’11 2η
50 ΠΕΤ 40’’50 2η
Τσαΐρη Φιλαρέτη 50 ΠΡ 46’’19 1η
100 ΠΡ 1’42’’15 1η
200 ΠΡ 3’35’’69 2η
Μανδηλάρη Κατερίνα 50 ΠΡ 52’’54 5η
100 ΠΡ 1’52’’06 5η
Κορίτσια 12 ετών (γενν. 2004)
Καντζηλιέρη Ευαγγελία 50 ΕΛ 36’’71 8η
100 ΕΛ 1’21’’75 9η
200 ΕΛ 2’56’’47 10η
Οικονομοπούλου Βασιλική 50 ΕΛ 37’’06 9η
100 ΕΛ 1’23’’31 12η
100 ΥΠ 1’44’’31 15η
Πετρέα Αποστολίνα 50 ΕΛ 38’’50 12η
100 ΕΛ 1’27’’16 16η
Κανούλα Ρεβέκκα 50 ΕΛ 43’’76 19η
100 ΥΠ 1’41’’02 13η

 

 

 

 

288 views
Top