Εξαιρετική παρουσία του Άργη στην Τρίπολη

Στην πρώτη ημερίδα ορίων που διεξήχθη το περασμένο Σάββατο στην Τρίπολη πήρε μέρος ο Άργης Καλαμάτας με 21 αθλητές και αθλήτριες.
Στο πρώτο τεστ του καλαματιανού συλλόγου για την νέα χρονιά, τα αποτελέσματα ήταν πέρα για πέρα ενθαρρυντικά με τους προπονητές Νίκο Λυμπερή και Βάσω Τσακάκου μνα μένουν ικανοποιημένοι από τα αποτελέσματα των αθλητών.
Αρκετοί από τους αθλητές της αγωνιστικής ομάδας «έπιασαν» τα όρια στις κατηγορίες τους, ενώ αυτοί της προαγωνιστικής πήραν 5 χρυσά, 1 αργυρό και 2 χάλκινα μετάλλια!
Η συνέχεια έπεται με το Χριστουγεννιάτικο κύπελλο που θα διεξαχθεί στην Πάτρα και θα πάρουν μέρος όλοι σχεδόν οι αθλητές του Άργη.
Τα αποτελέσματα των αθλητών του Άργη:
ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
8η θέση: ΒΑΛΣΑΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΠΑΙΔΩΝ) 02:24.88
12η θέση: ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄) 02:37.36
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
12η θέση: ΒΛΑΣΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄) 01:07.09
100m ΠΡΟΣΘΙΟ
7η θέση: ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΝΕΣΤΩΡ (ΠΑΙΔΩΝ) 01:23.47
50m ΥΠΤΙΟ
8η θέση: ΒΛΑΣΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄) 00:35.13
50m EΛΕΥΘΕΡΟ
5η θέση: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ (ΕΦΗΒΩΝ) 00:26.41
16η θέση: ΒΑΛΣΑΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΠΑΙΔΩΝ) 00:28.95
18η θέση: ΒΛΑΣΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄) 00:29.93
100m ΥΠΤΙΟ
8η θέση: ΒΛΑΣΣΗΣ ΟΡΕΣΤΗΣ (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄) 01:16.26
200m ΜΙΚΤΗ ΑΤΟΜΙΚΗ
7η θέση: ΒΑΛΣΑΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΠΑΙΔΩΝ) 02:36.92
100m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
6η θέση: ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄) 01:19.12
7η θέση: ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΝΕΣΤΩΡ (ΠΑΙΔΩΝ) 03:01.75
50m ΠΡΟΣΘΙΟ
3η θέση: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ (ΕΦΗΒΩΝ) 00:34.25
10η θέση: ΑΒΡΑΜΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΔΡΕΑΣ-ΝΕΣΤΩΡ (ΠΑΙΔΩΝ) 00:37.68
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
9η θέση: ΒΑΛΣΑΜΑΚΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ (ΠΑΙΔΩΝ) 00:32.90
13η θέση: ΑΘΑΝΑΣΟΥΛΑΚΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ (ΠΑΜΠΑΙΔΩΝ Β΄) 00:34.62

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
2η θέση: ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄) 02:34.87
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
6η θέση: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄) 01:06.69
10η θέση: ΣΤΑΝ ΠΕΤΡΟΝΕΛΑ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄) 01:17.81
100m ΠΡΟΣΘΙΟ
6η θέση: ΕΛΕΦΑΝΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄) 01:34.62
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
12η θέση: ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄) 00:36.18
50m EΛΕΥΘΕΡΟ
9η θέση: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄) 00:30.70
10η θέση: ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄) 00:31.90
12η θέση: ΣΤΑΝ ΠΕΤΡΟΝΕΛΑ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄) 00:35.72
50m ΠΡΟΣΘΙΟ
6η θέση: ΕΛΕΦΑΝΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄) 00:42.26
400m EΛΕΥΘΕΡΟ
3η θέση: ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΥ ΕΥΘΥΜΙΑ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄) 05:18.54
4η θέση: ΑΘΑΝΑΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΑ-ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ (ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄) 05:25.90
6η θέση: ΣΤΑΝ ΠΕΤΡΟΝΕΛΑ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Β΄) 06:08.54
200m ΠΡΟΣΘΙΟ
3η θέση: ΕΛΕΦΑΝΤΗ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ-ΜΑΡΙΑ (ΠΑΓΚΟΡΑΣΙΔΩΝ Α΄) 03:33.79

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 12 ΕΤΩΝ (2004)
200m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
1η θέση: ΤΗΓΑΝΕΑ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 02:33.89
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
17η θέση: ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 01:49.55
100m ΠΡΟΣΘΙΟ
11η θέση: ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑ ΜΥΡΤΩ 02:03.68
50m ΥΠΤΙΟ
8η θέση: ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΜΑΡΙΑ 00:47.50
400m EΛΕΥΘΕΡΟ
1η θέση: ΤΗΓΑΝΕΑ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 05:25.24
50m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
1η θέση: ΤΗΓΑΝΕΑ ΠΗΝΕΛΟΠΗ 00:36.86

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 11 ΕΤΩΝ (2005)
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
9η θέση: ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ ΜΑΡΙΑ ΗΛΙΑΝΑ 01:40.48
50m ΠΡΟΣΘΙΟ
9η θέση: ΓΕΩΡΓΙΑΔΗ ΜΑΡΙΑ ΗΛΙΑΝΑ 00:58.74
6η θέση: ΓΕΩΡΓΟΥΛΕΑ ΜΥΡΤΩ 00:54.81

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 10 ΕΤΩΝ (2006)
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
1η θέση: ΠΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ 01:19.84
5η θέση: ΜΑΖΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ 01:35.33
7η θέση: ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΥΚΗ ΜΑΡΙΑ 01:37.78
100m ΠΡΟΣΘΙΟ
3η θέση: ΣΤΡΑΚΙΝΑΡ ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ 01:55.22
50m ΥΠΤΙΟ
5η θέση: ΔΡΑΚΟΠΟΥΛΟΥ ΛΕΥΚΗ ΜΑΡΙΑ 00:49.60
8η θέση: ΜΑΖΑΡΑΚΗ ΑΝΝΑ 00:54.11
50m EΛΕΥΘΕΡΟ
1η θέση: ΠΑΤΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΑΡΤΕΜΙΣ 00:36.60
50m ΠΡΟΣΘΙΟ
3η θέση: ΤΡΑΚΙΝΑΡ ΧΡΥΣΑΝΘΗ ΜΑΡΙΛΕΝΑ 00:49.77

ΚΟΡΙΤΣΙΑ 9 ΕΤΩΝ (2007)
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
2η θέση: ΓΚΕΓΚΑ ΘΕΟΔΩΡΑ 01:46.86
50m EΛΕΥΘΕΡΟ
6η θέση: ΓΚΕΓΚΑ ΘΕΟΔΩΡΑ 00:44.37

ΑΓΟΡΙΑ 11 ΕΤΩΝ (2005)
100m ΕΛΕΥΘΕΡΟ
7η θέση: ΜΠΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 01:23.49
9η θέση: ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 01:26.95
50m EΛΕΥΘΕΡΟ
8η θέση: ΜΙΧΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ 00:39.56

ΑΓΟΡΙΑ 9 ΕΤΩΝ (2007)
50m ΥΠΤΙΟ
14η θέση: ΜΠΟΥΣΜΠΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 01:55.69
50m ΠΕΤΑΛΟΥΔΑ
4η θέση: ΜΠΑΚΑΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ 00:48.72
50m EΛΕΥΘΕΡΟ
11η θέση: ΜΠΟΥΣΜΠΟΥΡΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 00:49.26
13η θέση: ΓΕΩΡΓΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 00:50.48

 

237 views
Top