Σοβαρεύτηκε και νίκησε η Μικτή Παίδων!

Την 2η της νίκη στο Πανελλήνιο Πρωτάθλημα Προεπιλογής Εθνικών ομάδων σημείωσε η Μικτή Μεσσηνίας στους Παίδες, επικρατώντας με 4-1 της Λακωνίας.
Οι νεαροί ποδοσφαιριστές έμειναν μόνοι πρώτοι στην πρώτη θέση με 6 βαθμούς, ενώ Λακωνία και Αρκαδία δεν έχουν πετύχει ακόμα νίκη.
Στο 1ο ημίχρονο οι γηπεδούχοι μπήκαν καλύτεροι και προηγήθηκαν στο 32΄ με τον Αποστολόπουλο, ωστόσο στην επανάληψη σοβαρεύτηκαν και οι αλλαγές του Τάκη Δρούγα έπιασαν τόπο,
Ο Παπαθεοδωρίδης στο 50΄ με κεφαλιά έφερε το ματς στα ίσια και 7 λεπτά αργότερα, ο κορυφαίος σε απόδοση παίκτης της ομάδας, ο Λαμπρόπουλος ο οποίος είχε περάσει ως αλλαγή στο ημίχρονο έβαλε μπροστά την ομάδα του με 2-1.
Στο 65΄ ο Κωστέας πέτυχε το 3-1 και ο Λαμπρόπουλος και πάλι στο 75΄ διαμόρφωσε το τελικό 4-1.
● Διαιτησία: Λιάρος Σπυρίδων, Μπουτσάλης Δημήτριος – Χρήστος, Κολοκούρης Σπυρίδων
ΛΑΚΩΝΙΑ: Πάτσης, Χατζής, Ζαΐμης, Ρούσσιας, Μάνος, Χελιώτης, Αποστολόπουλος, Δημητρακάκης, Νεγρής, Μπάροβιτς, Φιφιλής Έπαιξαν οι Δημητροπουλος, Βλάχος, Σουμάκης, Καλογερόπουλος
ΜΕΣΣΗΝΙΑ: Καραχάλιος, Μωραγιάννης, Οικονομέας, Παπαθεοδωρίδης, Νικολακόπουλος, Χαρλέπας, Σερπάνος, Δημόπουλος, Κωστέας, Δημητρίου, Στασινόπουλος. Έπαιξαν Θουάς, Ζαχαριάς, Λαμπρόπουλος, Μεϊντάνης, Σαρδέλης