Πρόκριση στην παράταση με Τσόρι ο Ολυμπιακός!

Τον χάρο με τα μάτια του είδε ο Ολυμπιακός ο οποίος χρειάστηκε την παράταση και τον Τσόρι Ντομίνγκες για να κάμψει την αντίσταση της Αρούκα και με 2-1 να πάρει την πρόκριση για τους ομίλους του Γιουρόπα Λιγκ.

Οι Πορτογάλοι με γκολ του Γκεγκέ στο 80’ ισοφάρισαν το σκορ του πρώτου αγώνα και έστειλαν το ματς στην παράταση. Ο Τσόρι μπήκε στην θέση του Καμπιάσο και τέσσερα λεπτά αργότερα λύτρωσε τους ερυθρόλευκους ισοφαρίζοντας σε 1-1. Το γκολ της νίκης πέτυχε ο Ιντέγε στο 113’.

Ολυμπιακός : Καπίνο, Ρέτσος, Μποτία, Ντα Κόστα, Ντε λα Μπέγια, Μιλιβόγεβιτς, Καμπιάσο (91' Ντομίνγκες), Πάρντο (99' Μανθάτης), Φορτούνης (72' Αντρέ Μαρτίνς), Σεμπά, Ιντέγε
Αρούκα : Μπρακάλι, Γκεγκέ, Ζουμπάλ, Βελάσκες, Μπάστο, Αντρέ Σάντος, Αρτούρ (94' Νούνο Βαλέντε), Κριβελάρο, Ζεκίνια (78' Ματέους), Γκονσάλες, Ντε Ζεζούς