Εντυπωσιακός Μπαστακός έκλεψε τις εντυπώσεις

Εντυπωσιακός ήταν ο 19χρονος καλαματιανός μέσος του Ατρομήτου Μιχάλης Μπαστακός στο διάστημα το οποίο αγωνίστηκε χθές κόντρα στη Βέροια,για το θεσμό του κυπέλλου Ελλάδας και η συμβολή του στο να αποφύγει ο σύλλογος του Περιστερίου την ήττα αποδείχθηκε παραπάνω από καθοριστική, παίζοντας μεγάλο ρόλο στο να διαμορφωθεί το τελικό 2-2.

Οι φιλοξενούμενοι άνοιξαν το σκορ στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου, με σουτ του Μαγέφσκι και διπλασίασαν τα τέρματά τους με πέναλτι του Καϊκούτ στο 52', το οποίο καταλογίστηκε σε μαρκάρισμα του Κιβρακίδη επί του Μπερεμπασβίλι, με τους γηπεδούχους να διαμαρτύρονται ότι ο αμυντικός τους βρήκε πρώτα την μπάλα.
Ο Ατρόμητος εξαπέλυσε την αντεπίθεσή του στο τελευταίο δεκάλεπτο και αφού μείωσε στο 84' με μακρινό σουτ του Κούρου που βρήκε στον Πούγγουρα και ξεγέλασε τον Λόπεθ, ισοφάρισε στο 88' με κεφαλιά του Λαζαρίδη.