Μπαράζ Γ' Εθνικής: Αποτελέσματα, βαθμολογίες σε όλους τους ομίλους

 

Ο Αστέρας Αμαλιάδας επικράτησε άνετα εκτός έδρας με 4-0 του ΑΟ Εικοσιμίας στην Κεφαλονιά κι έκανε αποφασιστικό βήμα για την άνοδό του στην Γ’ Εθνική στον 12ο όμιλο, η εξέλιξη του οποίου ενδιαφέρει άμεσα και τον Τσικλητήρα για την συγκρότηση του ομίλου στη νέα σεζόν εφόσον όλα πάνε κατ΄ ευχήν στην συνέχεια για την ομάδα της Πύλου.

Από την άλλη, ισόπαλη 2-2 με τον ΑΟ Τσιλιβή στη Ζάκυνθο αναδείχθηκε η Αχαϊκή και έκανε ένα ακόμα βήμα για την άνοδο, την οποία θα μπορούσε σχεδόν να εξασφαλίσει αν δεν δεχόταν την ισοφάριση στο 96'.

Τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής σε όλους τους ομίλους και οι βαθμολογίες

 

 

1ος όμιλος

Ορφέας Ξάνθης-Ηρακλής Ποταμιουδιών 3-2

Δόξα Προσκυνητών-ΑΕ Διδυμοτείχου 0-1

 

Βαθμολογία

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

ΓΚ+

ΓΚ-

Β

1

Ορφέας Puma Ξάνθης

3

2

0

1

6

4

6

2

Δόξα Προσκυνητών

3

2

0

1

4

3

6

3

ΑΕ Διδυμοτείχου

3

1

1

1

1

2

4

4

Ηρακλής Ποταμουδιών

3

0

1

2

3

5

1

 

 

2ος όμιλος

Μακεδονικός-Δόξα Πετρούσας 2-1 

Απόλλων Παραλιμνίου-ΑΟ Καρδίας 1-2

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

ΓΚ+

ΓΚ-

Β

1

Μακεδονικός

3

2

1

0

4

2

7

2

ΑΟ Καρδίας

3

2

0

1

7

4

6

3

Απόλλων Παραλιμνίου

3

1

1

1

5

3

4

4

Δόξα Πετρούσας

3

0

0

3

3

10

0

 

 

3ος όμιλος

Στρατώνι-Αλμωπός Αριδαίας 1-1

Πάϊκο Γουμένισσας-Νάουσα 0-3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

ΓΚ+

ΓΚ-

Β

1

Νάουσα

3

1

2

0

3

0

5

2

Αλμωπός Αριδαίας

3

1

2

0

6

1

5

3

Στρατωνίου ΜΓΟ

3

1

2

0

3

1

5

4

ΠΑΪΚΟ Γουμένισσας

3

0

0

3

0

10

0

 

 

4ος όμιλος

Μ. Αλεξ. Καλλιθέας-ΑΕ Ποντίων ΑΕΠ 2-3

Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα-Μακεδονικός Φούφα 2-3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

ΓΚ+

ΓΚ-

Β

1

Μακεδονικός Φούφα

3

2

1

0

4

2

7

2

Μακεδονικός Αγ. Παντελεήμονα

3

1

1

1

4

3

4

3

ΑΕ Ποντίων

3

1

1

1

3

4

4

4

Μέγας Αλέξανδρος Καλλιθέας

3

0

1

2

2

4

1

 

 

5ος όμιλος

Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου- Αστέρας Πετρίτη 3-0

Δόξα Γαρδικίου- ΑΟ Βελισσαρίου 1-3

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

ΓΚ+

ΓΚ-

Β

1

Μαύροι Αετοί Ελευθεροχωρίου

3

2

1

0

6

2

7

2

Αστέρας Πετρίτη

3

2

0

1

3

4

6

3

ΑΟ Βελισσαρίου

3

1

0

2

4

4

3

4

Δόξα Γαρδικίου

3

0

1

2

3

6

1

 

 

6ος όμιλος

Διαγόρας Σεβαστής-Απόλλων Λάρισας 0-0

ΑΟ Σελλάνων-Ηρακλής Βόλου 1-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

ΓΚ+

ΓΚ-

Β

1

Απόλλων Λάρισας

3

2

1

0

5

2

7

2

Διαγόρας Σεβαστής

3

1

2

0

4

2

5

3

ΑΟ Σελλάνων

3

1

1

1

3

3

4

4

Ηρακλής Βόλου

3

0

0

3

2

7

0

 

 

7ος όμιλος

Ολυμπιακός Λαμίας-Αίολος Προφ. Ηλία 2-1

Ένωση Απολλώνιου Ιστιαίας-Θήβα 1-2

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

ΓΚ+

ΓΚ-

Β

1

Θήβα ΑΟ

3

2

1

0

5

2

7

2

Ένωση Απολλώνιου/Ιστιαίας

3

2

0

1

6

2

6

3

Ολυμπιακός Λαμίας

3

1

1

1

3

5

4

4

Αίολος

3

0

0

3

1

6

0

 

 

8ος όμιλος

Αστέρας Ιτέας-Τηλυκράτης 1-5

Αμβρακία Κωστακίων-Ναυπακτιακός Αστέρας 2-1 

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

ΓΚ+

ΓΚ-

Β

1

Τηλυκράτης 2014

3

2

1

0

7

2

7

2

Αμβρακία Κωστακίων

3

2

1

0

7

5

7

3

Ναυπακτιακός Αστέρας

3

1

0

2

3

3

3

4

Αστέρας Ιτέας

3

0

0

3

4

11

0

 

9ος όμιλος

Προοδευτική Νεολαία-Αετός Κορυδαλλού 2-0

Άγιος Ιερόθεος-Αιγάλεω 3-1

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

ΓΚ+

ΓΚ-

Β

1

Προοδευτική

3

3

0

0

7

1

9

2

Άγιος Ιερόθεος

3

2

0

1

6

4

6

3

ΑΟ Αιγάλεω

3

1

0

2

4

8

3

4

Αετός Κορυδαλλού

3

0

0

3

3

7

0

 

 

10ος όμιλος

Ποσειδών Καρδαμύλων-Αίγειρος Μυστεγνών 2-1

Πανθηραικός-Ρόδος 0-2

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

ΓΚ+

ΓΚ-

Β

1

ΑΣ Ρόδος

3

3

0

0

11

1

9

2

Πανθηραϊκός

3

2

0

1

4

2

6

3

Ποσειδών Καρδαμύλων

3

1

0

2

2

7

3

4

Αίγειρος Μυστεγνών

3

0

0

3

2

9

0

 

 

11ος όμιλος

Πυθαγόρας-ΑΟ Ζευγολατειού 0-1

Ζωφριά-Θύελλα Ραφήνας 0-0

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

ΓΚ+

ΓΚ-

Β

1

Θύελλα Ραφήνας

3

2

1

0

5

0

7

2

ΑΟ Ζευγολατιού

3

2

0

1

4

4

6

3

Ζωφριά

3

1

1

1

2

3

4

4

Πυθαγόρας

3

0

0

3

0

4

0

 

 

12ος όμιλος

ΑΟ Εικοσιμίας-Αστέρας Αμαλιάδας Πανόπουλου 0-4

Τσιλιβή Ζακύνθου-Αχαική 2-2

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

ΓΚ+

ΓΚ-

Β

1

Αχαϊκή

3

2

1

0

7

4

7

2

Αστέρας Αμαλιάδας-Πανόπουλου

3

2

0

1

6

2

6

3

Τσιλιβή ΑΟ

3

1

1

1

6

4

4

4

ΑΟ Εικοσιμίας

3

0

0

3

2

11

0

 

 

13ος όμιλος

ΑΟ Πύλου-Ολυμπιακός Γυθείου 1-0

Δόξα Μεγαλόπολης-Λέρνα 2-2

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

ΓΚ+

ΓΚ-

Β

1

ΑΟ Πύλου

3

2

1

0

2

0

7

2

Δόξα Μεγαλόπολης

3

1

2

0

5

2

5

3

Λέρνα

3

1

1

1

3

3

4

4

Ολυμπιακός Γυθείου

3

0

0

3

0

5

0

 

 

14ος όμιλος

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ-Αρης Περιβολίων 2-1

Ιεράπετρα-Ατσαλένιος 1-1

 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

Θ

ΟΜΑΔΑ

ΑΓ

Ν

Ι

Η

ΓΚ+

ΓΚ-

Β

1

ΑΕΕΚ ΙΝΚΑ

3

2

1

0

3

1

7

2

Άρης Περιβολίων

3

1

1

1

2

2

4

3

Ατσαλένιου ΠΟ

3

0

2

1

1

2

2

4

ΟΦ Ιεράπετρας

3

0

2

1

1

2

2

 

456 views
Top