«Ντίμι» και Μπόρο στην Πρέμιερ Λιγκ!

Επτά χρόνια «φαγούρας» στην Τσάμπιονσιπ ήταν αρκετά για την Μίντλεσμπρο η οποία έχοντας φύλακα –άγγελο κάτω από τα γκολπόστ τον Δημήτρη Κωνσταντόπουλο, κατάφερε το όνειρο της επιστροφής στην Πρέμιερ Λιγκ!

Ο πρώην γκολκπήπερ της Καλαμάτας και αδελφός της βολεϊμπολίστριας του Μεσσηνιακού, Μαρίας Κωνσταντοπούλου, ήταν ο MVP της σεζόν καθώς έπαιξε σε 46 αγώνες και κατάφερε 22 φορές να κρατήσει ανέπαφη την εστία του και να έχει την καλύτερη άμυνα με 31 γκολ. Το 31ο το δέχθηκε στον σημερινό «τελικό» κόντρα στην Μπράιτον, τον αγώνα των 215 εκατομμυρίων ευρώ, όπως γράφτηκε στην Αγγλία, καθώς τόσο κοστολογείται η άνοδος στην Πρέμιερ Λιγκ.

Η «Μπόρο» ήθελε νίκη η ισοπαλία, προηγήθηκε στο πρώτο ημίχρονο, δέχθηκε την ισοφάριση στο 55’ αλλά στο 58’ οι αντίπαλοι της έμειναν με 10 παίκτες και χωρίς να απειληθεί κράτησε την ισοπαλία (1-1) παρά τα 8 λεπτά καθυστερήσεων που είχαμε.
Το σφύριγμα της λήξης ήταν το σύνθημα για την αποθέωση από τον κόσμο που μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και πανηγύρισε με τους παίκτες την άνοδο!