1ο Διεθνές Τουρνουά Πύλου: Πρωταθλητής ο Ατρόμητος! (pics)

Με τον Ατρόμητο Αθηνών πρωταθλητή ολοκληρώθηκε το 1ο Διεθνές Τουρνουά Ακαδημιών Δήμου Πύλου Νέστορος.
Η αθηναϊκή ομάδα επικράτησε της ΑΕΚ με 3-0 στον τελικό με δυο τέρματα του Οικονόμου και ένα του Παπανικολόπουλου και κατέκτησε επάξια αήττητος την κορυφή της διοργάνωσης.
Την 3η θέση κατέκτησε ο Παναθηναϊκός που νίκησε τον Τέλο Άγρα με 5-2, σε μια διοργάνωση ποτ διεξήχθη με απόλυτη επιτυχία και είχε ως «κερασάκι στην τούρτα» την βράβευση τεσσάρων σημαντικών Μεσσήνιων ανθρώπων του αθλητισμού.
Βραβεύθηκαν οι Νίκος (απουσίαζε) και Σωτήρης Λυμπερόπουλος, ο Πυλιώτης δημοσιογράφος Αντώνης Αντωνόπουλος και ο Νίκος Τσώνης.
Μετά το φινάλε των αγώνων έγινε η φιέστα του Τσικλητήρα Πύλου, που σήκωσε την κούπα του πρωταθλητή Μεσσηνίας μέσα σε ξέφρενους πανηγυρισμούς και μπροστά στους φίλους της ομάδας που έδωσαν το παρών στο γήπεδο της Πύλου!