Με καρέ (4-0) το 7Χ7 ο Ολυμπιακός

Ασταμάτητος ο Ολυμπιακός συνέχισε την προέλασή του στην Superleague με… καρέ επί της ΑΕΚ στο Φάληρο. Οι «ερυθρόλευκοι» συνέτριψαν με 4-0 την Ένωση στο πιο μεγάλο ματς της 7ης αγωνιστικής, παρέμειναν στην κορυφή της βαθμολογίας έχοντας το απόλυτο σε συγκομιδή βαθμών κι έδειξαν ότι είναι πανέτοιμοι για το παιχνίδι που ακολουθεί την ερχόμενη εβδομάδα με τη Ντιναμό Ζάγκρεμπ στο Champions League. Ο Μποτία στο 28΄ άνοιξε το σκορ για να έρθουν άλλα τρία γκολ στο δεύτερο μέρος, από τους Ιντέγε (70΄) και Φορτούνη (78΄, 90΄+4 πέναλτι).
Με σκόρερ τον Μπακασέτα στο 11ο και 68ο λεπτό ο Πανιώνιος επιβεβαίωσε την εξαιρετική κατάσταση στην οποία βρίσκεται και επιβλήθηκε 2-0 της Καλλονής στη Ν. Σμύρνη ενώ ο Πλατανιάς πέτυχε την πρώτη του νίκη στο πρωτάθλημα συντρίβοντας 4-0 τον Πανθρακικό. Οι Κρητικοί «καθάρισαν» το ματς από το πρώτο 15λεπτο, καθώς προηγήθηκαν με 2-0 με τους Τσουράκη (3’) και Μιλούνοβιτς (15’). Στο 60’ ο Μιλούνοβιτς με το δεύτερο προσωπικό του γκολ έκανε το  3-0 και το κερασάκι στην τούρτα έβαλε ο Ράμος στο 88’.