Εύκολα στους "8" το ΓΕΛ Μεσσήνης

Πετυχαίνοντας από δύο γκολ σε κάθε ημίχρονο και με μεγάλο πρωταγωνιστή τον 16χρονο Ρεντιόν Τσέλα που πέτυχε 3 τέρματα το 1ο ΓΕΛ Μεσσήνης νίκησε εύκολα, με 4-0, το 2ο ΓΕΛ Καλαμάτας και πέρασε στους 8 του πρωταθλήματος ποδοσφαίρου Λυκείων Μεσσηνίας.

Το 0-1 έγινε στο 23΄΄ με τον Τσέλα που βρήκε δίχτυα και λίγο πριν το ημίχρονο κάνοντας τα πράγματα πιο απλά.

Ο Ραφαήλ Σταματόπουλος σκόραρε στο 44΄ και ο Τσέλα διαμόρφωσε το τελικό σκορ στο 63΄ κάνοντας το 4-0,για το Λύκειο της Μεσσήνης που είχε δοκάρια αλλά και 2 τέρματα τα οποία δεν μέτρησαν(οφσάιντ).

2o ΓΕΛ ΚΑΛΑΜΑΤΑΣ:Μπαχράμης(Πουλακίδας), Αρβανίτης, Κατσάκος, Τσώλος, Μπεσσής, Μπαζίγος, Ξένιος, Μπαστακός, Μανίκης, Κλαμπατσέας(Ι. Μάλαμας), Μάλαμας(20΄ λ.τρ. Χρονόπουλος).

1ο ΓΕΛ ΜΕΣΣΗΝΗΣ: Φωτόπουλος, Κατσούρος, Λενά, Μπομπότσι, Ξαπλαντέρης, Πετρουλάκης, Πράττης, Σεμερτζίδης, Σταθόπουλος(Βασιλόπουλος), Σταματόπουλος(Λιακόπουλος), Τσέλα.