«Τεσσάρα» οι παίδες με ανατροπή! (pics)

Ο πιο καλοί… μαθητές αποδείχθηκαν για μια ακόμη φορά οι μικροί του Τάκη Δρούγα. Η Μικτή Παίδων (γενν. 2002-03) Μεσσηνίας επιβλήθηκε με 4-1 της αντίστοιχης ομάδας της Αρκαδίας σε ματς που έγινε στο γήπεδο Φιλικών της Τρίπολης και συνέχισε με το απόλυτο των βαθμών τις υποχρεώσεις της στο πρωτάθλημα προεπιλογής Εθνικών ομάδων.
Οι Μεσσήνιοι πέτυχαν την 3η τους νίκη σε ισάριθμα ματς (και δεύτερη εκτός έδρας μετά το επίσης 1-4 στην Σπάρτη) παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ. Οι Αρκάδες ήταν αυτοί που βρήκαν πρώτοι τον δρόμο προς τα δίχτυα στο 12ο λεπτό με τον Κοτσαύτη ο οποίος με σουτ νίκησε τον Καραχάλιο. Οι γηπεδούχοι έδειξαν να πατάνε καλύτερα στο ξεκίνημα του ματς, συνέχισαν να πιέζουν και είχαν δοκάρι με τον Γεωργακόπουλο στο 19’. Οι Μεσσήνιοι ωστόσο ανέβαζαν σταδιακά την απόδοσή τους και αφού έφτασαν κοντά στο γκολ με σουτ άουτ του Δημητρίου στο 34’, έφεραν το ματς στα ίσα ένα λεπτό αργότερα. Ο Αλεξίου έκανε σέντρα από τα αριστερά, η μπάλα χτύπησε σε χέρι αμυντικού και ο διαιτητής Αυγερινός υπέδειξε χωρίς ενδοιασμό το πέναλτι. Την εκτέλεση ανέλαβε ο Δημητρίου ο οποίος νίκησε τον Θεοδωσόπουλο γράφοντας το 1-1 (32’).
Από το γκολ και μετά οι Μεσσήνιοι κυριάρχησαν ολοκληρωτικά στον αγωνιστικό χώρο. Η υπεροχή καρποφόρησε στο 50’ όταν μετά από κόρνερ του Δημητρίου ο Λαμπρόπουλος έκανε το 1-2 ενώ τέσσερα λεπτά αργότερα ο Λαμπρόπουλος και πάλι με ωραίο σουτ ανέβασε τον δείκτη του σκορ στο 1-3. Το τελικό 1-4 διαμόρφωσε στο 72’ ο Σερπάνης ο οποίος με ψηλοκρεμαστό σουτ νίκησε τον Θεοδωσόπουλο.

ΑΡΚΑΔΙΑ: Θεοδωσόπουλος (42’ Καραμάνης), Κατσόγιαννης, Σούρσος, Ορφανόπουλος (68’ Ζαφειρίου), Αλέμης (34’ Αδαμόπουλος), Μιχόπουλος, Κοτσαύτης (60’ Παναγιωτόπουλος), Γεωργακόπουλος, Τζήτος, Χατζόπουλος (57’ Καραμάνης), Δαύρος (51’ Ράλλιος).

ΜΕΣΣΗΝΙΑ: Καραχάλιος, Μουραγιάννης, Οικονομέας, Παπαθεοδωρίδης, Νικολακόπουλος (68’ Καρύδης), Χαρλέπας, Λαμπρόπουλος (68’ Παπαδόπουλος), Δημόπουλος (52’ Λυμπερόπουλος), Κωστέας (60’ Σερπάνης), Δημητρίου, Στασινόπουλος (45’ Τσιγαρίδης)