Μπάμπης Παπακωνσταντίνου

Μπάμπης Παπακωνσταντίνου

E-mail: Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Πλημμύρισε χαρούμενα πρόσωπα, χάρη, ομορφιά και ευλυγισία το κλειστό γυμναστήριο της Τέντας στην έναρξη της μεγάλης “διπλής” γιορτής της ρυθμικής, του 25ου Διεθνούς Κυπέλλου και του 4ου διασυλλογικού Elegant Cup, που διοργανώνει ο Φιλογυμναστικός Όμιλος Καλαμάτας.

Πρώτες στην μάχη, μπροστά στις κατάμεστες κερκίδες, μπήκαν την Παρασκευή οι μικρές αθλήτριες της κατηγορίας των παγκορασίδων που παρά το άγχος κατέπληξαν με τις ικανότητές τους και οι ίδιες έδειξαν να χαίρονται με την ψυχή τους την συμμετοχή.

Από το κλειστό της Τέντας θα περάσουν συνολικά 300 αθλήτριες, με τον κύριο όγκο να προέρχεται από 20 ελληνικούς συλλόγους ενώ υπάρχουν ακόμη συμμετοχές από έξι χώρες του εξωτερικού: Βουλγαρία, Ρωσία, Ιταλία, Ινδία, Ουκρανία και Αίγυπτο.

Από καλαματιανής πλευράς συμμετέχουν ο ΦΟΚ (η Θεοδώρα Δημητρούλη στο Διεθνές Κύπελλο και στο Elegant Cup οι Ευτυχία Δωδέκατου, Σοφία Καζάκη, Έφη Κοντοπούλου και Νίκη Σουλεϊμέζη), ο Ίκαρος (Μαγδαληνή Ασημακοπούλου, Μαρία Πλακογιάννη, Αναστασία Μουτζούρη, Κατερίνα Τσιφτσή και Λυδία Μπούνα, Άννα Τσικρικά, Βάσια Θεοφιλοπούλου, Στέλλα Αβραμοπούλου, Νάσια Ζεμπίλα, Κάλλη Δαλαχάνη) και ο Ρυθμικός Όμιλος Καλαμάτας (Ιωάννα Μωραγιάννη, Δήμητρα Κριζέα, Σταματίνα Κυριακίδη, Σίλια Γιαννακοπούλου, Ιωάννα Τζόρβα, Σταματίνα Πετρόγιαννη, Βενετία Κριζέα, Δήμητρα Χαϊδέμενου, Κατερίνα Μπουρίκα).

Την τελετή έναρξης κήρυξε ο πρόεδρος του Αθλητικού Φορέα Νίκος Μπασακίδης ενώ στην Τέντα παραβρέθηκε η  περιφερειακή σύμβουλος Πελοποννήσου, Αντωνία Μπούζα και ο δημοτικός σύμβουλος Γιάννης Αδαμόπουλος.

Αποτελέσματα

Γεννηθ. 2007
Σύνθετο ατομικό: 1.Τσοπουρίδη (Παλμός Αργυρούπολης), 2. Καραγιάννη (Παλμός Αργυρούπολης), 3.  Γκίκοβα (Χολαργός), 3. Τρικατζη (Ειρήνη Χαλκίδας), 5. Ελευθερίου (Ειρήνη Χαλκίδας), 6. Μανδώνη (Ηετίων Δραπετσώνας), 7. Τσιμιτσή (Ηετίων Δραπετσώνας), 8. Πόθου (Παλμός Αργυρούπολης).
Ελεύθερο: 1. Τσοπουρίδη (Παλμός), 2. Τρικατζή (Ειρήνη Χαλκίδας), 3. Ελευθερίου (Ειρήνη Χαλκίδας).

Γεννηθ. 2008
Σύνθετο ατομικό (σε δύο όργανα): 1. Κρασνομπάεβα (Char DKC) 26,950, 2. Σιμιτζή (ΓΑΣ Εύβοιας) 21,750, 3. Τσαμπουράκη (Αρμονία) 21.300, 4. Μανούσου (ΓΑΣ Χολαργός), 5. Κόλλια (Ολυμπιακός Ρυθμός), 6. Πανκράτοβα (Ντιναμό), 7. Ντουμπινένκοβα (Ντιναμό), 8. Αργυροπούλου (ΓΣ Ηλιούπολης).
Στεφάνι: 1. Σιμιτζή (ΓΑΣ Εύβοιας), 2. Τσαμπουράκη (Αρμονία), 3. Πανκράτοβα (Ντιναμό Ντμιτρόφ)
Μπάλα: 1. Κόλλια (Ολυμπιακός Ρυθμός), 2. Ντουμπινένκοβα (Διναμό), 3. Βόρδου (Μέγαρα).
Ελεύθερο: 1. Κρασνομπάεβα (CHAR), 2. Κόλλια, 3. Ντουμπινένκοβα (Ντιναμό).
Σχοινάκι: 1. Κρασνομπάεβα (CHAR), 2. Αργυροπούλου (Ηλιούπολη), 3. Αφέντρα (Αρετή Χαλκίδας)


Το πρόγραμμα του διημέρου στο κλειστό της Τέντας

ΣΑΒΒΑΤΟ 25/2

09:30 - 10:50      Γενικός αγώνας ατομικού Κορασίδων Α΄  Όμιλος (2 όργανα)
10:50 - 11:00      Διάλλειμα
11:00 – 12:20      Γενικός αγώνας ατομικού Κορασίδων Β΄  Όμιλος (2 όργανα)
12:20 - 12:30      Διάλλειμα
12:30 - 13:50      Γενικός αγώνας ατομικού Κορασίδων Γ΄  Όμιλος (2 όργανα)
13:50 – 14:30      Διάλλειμα
14:30 – 15:50      Γενικός αγώνας ατομικού Κορασίδων Δ΄  Όμιλος (2 όργανα)
15:50 – 16:00      Διάλλειμα
16:00 - 16:35      Γενικός αγώνας ατομικού νεανίδων  Γ΄  Όμιλος (1 όργανο)
16:35 – 17:10      Γενικός αγώνας ατομικού νεανίδων  Δ΄  Όμιλος (1 όργανο)
17:10 - 17:20       Διάλλειμα
17:20 – 17:55      Γενικός αγώνας ατομικού νεανίδων  Α΄  Όμιλος (1 όργανο)
17:55 – 18:30      Γενικός αγώνας ατομικού νεανίδων  Β΄  Όμιλος (1 όργανο)
18:30 - 18:40      Διάλλειμα
18:40 –20:50       Γενικός αγώνας ατομικού γυναικών (4 όργανα)
20:50 - 21:00      Διάλλειμα
21:00 – 21:10      Γενικός αγώνας ομαδικού νεανίδων  (1η παρουσίαση)
21:10                  Απονομές  

ΚΥΡΙΑΚΗ   26/2
09:30 - 10:10      Γενικός αγώνας ατομικού Κορασίδων Γ΄  Όμιλος (1  όργανο)
10:10 - 10:50      Γενικός αγώνας ατομικού Κορασίδων δ΄  Όμιλος (1  όργανο)
10:50 – 11:00      Διάλλειμα
11:00 - 11:40      Γενικός αγώνας ατομικού Κορασίδων Α΄  Όμιλος (1  όργανο)
11:40 - 12:20      Γενικός αγώνας ατομικού Κορασίδων Β΄  Όμιλος (1  όργανο)
12:20 – 12:40      Διάλλειμα
12:40 – 13:15      Τελικός   ατομικού  νεανίδων  -γυναικών (Στεφάνι)
13:15 – 13:50      Τελικός   ατομικού  νεανίδων  -γυναικών (Μπάλα)
13:50 – 14:00      Διάλλειμα
14:00 – 14:35      Τελικός   ατομικού  νεανίδων  -γυναικών (Κορύνες)
14:35 – 15:10      Τελικός   ατομικού  νεανίδων  -γυναικών (Κορδέλα)
15:10 – 15:20      Διάλλειμα
15:20 – 15:30      Γενικός αγώνας ομαδικού νεανίδων  (2η παρουσίαση)
15:30 – 15:50      Γκαλά
15:50                  Απονομές  -Τελετή λήξης
20:00                  Αποχαιρετιστήριο δείπνο


Οι αγώνες μεταδίδονται σε live streaming από το live2you.net

Κομβικό ματς για την πορεία του στην συνέχεια του πρωταθλήματος βόλεϊ της Α2 δίνει το απόγευμα (18:00) του Σαββάτου η Καλαμάτα ‘80 στο κλειστό της Παραλίας.
Αντίπαλος θα είναι ο ισχυρός Πανερυθραϊκός ο οποίος έρχεται στη Καλαμάτα έχοντας παρακαταθήκη έξι νικών και στοχεύει στο “διπλό” που θα του δώσει αβαντάζ έναντι της ΑΕΚ για την κατάληψη της 3ης θέσης.

Οι “λύκοι” από την πλευρά τους βρίσκονται μετέωροι μεταξύ της κορυφής και της ουράς και με μία νίκη μπορούν να μπούν γερά στην μάχη της τριάδας ενώ με ήττα θα μείνουν πολύ πίσω εγκαταλείποντας σχεδόν κάθε σκέψη για διάκριση στην συνέχεια.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 12ης αγωνιστικής:  

Σαβ 25 Φεβ, 18:00    ΑΟΝΣ Μίλων - ΑΟ Μαρκοπούλου
Σαβ 25 Φεβ, 18:00    ΑΟ Καλαμάτα 80 - ΑΣ Πανερυθραϊκός
Σαβ 25 Φεβ, 17:00    ΣΦΠ Χανίων - ΑΕΚ Αθηνών
Σαβ 25 Φεβ, 17:00    ΟΠ Ρεθύμνου - ΟΦΗ

Δυο φορές μέχρι τώρα στην σεζόν τα κορίτσια του Μεσσηνιακού έχουν τρέξει σερί τριών νικών. Το Σάββατο στην Πετρούπολη έχουν την ευκαιρία να κάνουν για πρώτη φορά των “καρέ” που θα σημάνει τεράστιο βαθμολογικό άλμα και... αποκλειστικότητα στην 3η θέση της βαθμολογίας την οποία μοιράζονται με την ομάδα του Περιστερίου.

Το έργο για την ομάδα της Γωγώς Σουρή θα είναι δύσκολο καθώς η Πετρούπολη διαθέτει αξιόλογο σύνολο και δυνατή έδρα που παραδοσιακά προβληματίζει τον Μεσσηνιακό. Οι πράσινες πάντως έχουν δείξει χαρακτήρα φέτος στα εκτός έδρας ματς και μπορούν να επιστρέψουν με το “διπλό” από την πρωτεύουσα κλείνοντας με 4η νίκη τον Φλεβάρη.

Αναλυτικά το πρόγραμμα της 13ης αγωνιστικής στην Α2 γυναικών, έχει ως εξής:

Σαβ 25 Φεβ, 17:45    ΦΟ Βριλησσίων - ΑΣΠ Ίωνες
Σαβ 25 Φεβ, 18:00    ΓΣ Πετρούπολης - Μεσσηνιακός
Σαβ 25 Φεβ, 14:00    ΕΑ Πατρών - ΓΑΣ Μεσσαράς
Σαβ 25 Φεβ, 14:45    ΓΣΚ Ηρακλής - ΓΣ Χαλανδρίου
Σαβ 25 Φεβ, 15:00    ΟΠ Ρεθύμνου - ΑΟΝ Αμαζόνες

Παρασκευή, 24 Φεβρουάριος 2017 17:36

ΦΩΣΤΗΡΑΣ: Τέλος ο Παντέλης που πήγε Χανιά!

Παρελθόν από τον πάγκο του Φωστήρα αποτελεί ο Νίκος Παντέλης ο οποίος ....ανεβαίνει κατηγορία και αναλαμβάνει τα Χανιά!  Ο έμπειρος τεχνικός ανέλαβε τς τύχες της ομάδας του Ταύρου στα τέλη Οκτώβρη και σε 12 ματς συνολικά είχε 3 νίκες, 4 ήττες και 5 ισοπαλίες.

Ο Παντέλης θα μεταβεί στα Χανιά και θα καθίσει  κανονικά στον πάγκο τοιυ ΑΟΧ στο παιχνίδι της Κυριακής (26/2) στο ΜΑΛΕΜΕ με τον Παναιγιάλειο για την 18η αγωνιστική της Football League.

Ο 57χρονος Νίκος Παντέλης έχει μακρά πορεία στο ποδόσφαιρο και έχει διατελέσει προπονητής αρκετών ομάδων σε εθνικές κατηγορίες. Η σταδιοδρομία του ξεκίνησε το 1996 από την Κέρκυρα και ακολούθησαν Αθηναϊκός, Κερατσίνι, Λαμία, ξανά Αθηναϊκός, Άγ. Δημήτριος, Αθηναϊκός (3η θητεία), Άγ. Δημήτριος (2η θητεία), Χαλκίδα, Ηλυσιακός, Πανιώνιος, Άγ. Δημήτριος (3η θητεία), Καλλιθέα, Κέρκυρα (2η θητεία), Ηλιούπολη, Εθν. Αστέρας, Βύζας Μεγάρων, Καλλιθέα (2η θητεία), Γλυφάδα, Ηρακλής Ψαχνών, Πανιώνιος (2η θητεία), Πανηλειακός, Ολ. Βόλου, Καλλιθέα (3η θητεία), Παναργειακό και την τρέχουσα σεζόν Χαλκίδα και Φωστήρας. Ως ποδοσφαιριστής έπαιξε στην Α' Εθνική με Πανιώνιο και Αιγάλεω.
 

Μετά την απώλεια του Κυπέλλου μεσοβδόμαδα  από την Αχαϊκή και το εκτεταμένο ροτέισον, ο Σωκράτης Οφρυδόπουλος επαναφέρει στην αποστολή τους Γιώργο Φωτάκη, Νίκο Λουμπαρδέα και Σπύρο Βρονταρά για τον αγώνα με τον Παναργειακό στο Άργος (Σάββατο, 15:00).

Την αποστολή των πρωτοπόρων της βαθμολογίας στον 3ο όμιλο αποτελούν οι Βρονταράς, Χαλκιάς, Σούλης Β., Βλάχος, Τσαφταρίδης, Λουμπαρδέας, Πολίμος, Μακρυδημήτρης, Φωτάκης, Μωραΐτης, Μπιτσάκος, Αργυρόπουλος, Μπουρλάκης, Ελευθεριάδης, Στεργίδης, Σιαλμάς, Σπανός, Πολυχρόνης, Δημητρίου, Μαστραντωνάκης.

Εκτός αποστολής λόγω τραυματισμού έμειναν οι Αδαμόπουλος και ο Κωνσταντινίδης που βρίσκεται σε στάδιο αποθεραπείας καθώς και ο Γκίνο λόγω της κόκκινης κάρτας στο παιχνίδι με την Αχαϊκή.

Εκτός αγωνιστικών πλάνων του προπονητή Σωκράτη Οφρυδόπουλου για τον συγκεκριμένο αγώνα έμειναν οι Σούλης Σ., Γεωργαντόπουλος, Παπαδόπουλος και Κωνσταντακόπουλος.

Η αποστολή της ομάδας με αρχηγό τον Τάκη Κυριακόπουλο θα αναχωρήσει σήμερα στις 16.30 το απόγευμα για το Αργος όπου θα καταλύσει σε ξενοδοχείο της περιοχής.

Παρασκευή, 24 Φεβρουάριος 2017 14:26

Europa League: Με Μπεσίκτας ο Ολυμπιακός!

Πάλι στην Τουρκία θα πάει ο Ολυμπιακός για την φάση των “16” στο Europa League καθώς η κλήρωση στην Νιόν έβγαλε αντίπαλό του την Μπεσίκτας! Έτσι μετά την Άγκυρα οι ερυθρόλευκοι θα μεταβούν στην Πόλη για την αναμέτρηση με την πρωταθλήτρια Τουρκίας. Οι αγώνες για την πρόκριση στα προημιτελικά θα γίνουν στις 9 και 16 Μαρτίου.

Ο τελικός της διοργάνωσης έχει προγραμματιστεί να διεξαχθεί στις 24 Μαίου στο «Friends Arena» της Στοκχόλμης.

Η κλήρωση:

Θέλτα (Ισπανία) - Κράσνονταρ (Ρωσία)
ΑΠΟΕΛ (Κύπρος) - Άντερλεχτ (Βέλγιο)
Σάλκε (Γερμανία) - Γκλάντμπαχ (Γερμανία)
Λιόν (Γαλλία) - Ρόμα (Ιταλία)
Ροστόβ (Ρωσία) - Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ (Αγγλία)
Ολυμπιακός - Μπεσίκτας (Τουρκία)
Γάνδη (Βέλγιο) - Γκενκ (Βέλγιο)
Κοπεγχάγη (Βέλγιο) - Άγιαξ (Ολλανδία)

Σελίδα 1 από 379
Top