ΚΑΛΑΜΑΤΑ BC: Οι λεπτομέρειες έφεραν την ήττα στην Ακράτα

Η Καλαμάτα ΒC πάλεψε στα ίσια και μέχρι τέλους κόντρα στην Ακράτα, στο Κλειστό «Κωνσταντίνος Σπηλιωτόπουλος», ωστόσο γνώρισε την ήττα στις λεπτομέρειες με σκορ 61-55. Ήταν ιδιαίτερα ανταγωνιστική, παρά την απουσία του Τριανταφυλλόπουλου, στο πρώτο ημίχρονο, απέναντι σε ένα πολύ ισχυρό σύνολο και θα μπορούσε να διεκδικήσει ακόμη και το διπλό το οποίο θα άλλαζε τα δεδομένα. Οι γηπεδούχοι έλεγξαν τον ρυθμό στην επανάληψη, έπαιξαν εξίσου καλή άμυνα και τελικά πήραν το ροζ φ.α.

Όπως και να έχει, έδειξε ότι ξεπέρασε τη «σφαλιάρα» από την Ερμιονίδα φανερώνοντας την επιθυμία να κάνει, από το κομβικό ματς που ακολουθεί κόντρα στο Γλαύκο, τη νέα αρχή.

Ακράτα-Καλαμάτα 61-55

Δεκάλεπτα:12-15, 30-27, 43-33,61-55

Διαιτητές: Μαραμής-Πλιάκας (Κοκορδάτος)

Ακράτα (Βαρβιτσιώτης, Ζίζηλας): Λαφής 9, Ολύμπιος 5(1), Κατωπόδης 11, Μανταλβάνος Κ. 5, Μανταλβάνος Γ. 4, Μπιτσάκος 4, Οικονομόπουλος 3(1), Μάλλης 6, Βεσκούκης 12(1), Σακελλαρίου 2

Καλαμάτα (Γιαννακόπουλος): Αντωνόπουλος, Κίσσας 3 (1), Λουρμπέας, Σκοπέτος 7(1), Μαγιντόμπε 9(1), Σπηλιώτης, Γεωργανάς 3, Μπάκας 12, Τσικούρης 14 (2), Δελής 7, Παθιάκης.