Νέα φιλική νίκη(65-53) για τον Δικηγορικό Σύλλογο Καλαμάτας επί της Κορίνθου

Σε εκτός έδρας αναμέτρηση που διεξήχθη στο κλειστό γυμναστήριο Λεχαίου στην Κορινθία, ο Δικηγορικός Σύλλογος Καλαμάτας επιβλήθηκε του Δικηγορικού Συλλόγου Κορίνθου με σκορ 53-65, μολονότι έμεινε πίσω ακόμα και 10 πόντους στο Α ημίχρονο.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δικηγόροι της Καλαμάτας σοβαρεύτηκαν και επέβαλαν την «τάξη» φτάνοντας σε μία άνετη εν τέλει επικράτηση και αποδεικνύοντας ότι βρίσκονται σε καλή κατάσταση ενόψει της συμμετοχής τους στα τελικά της Πάτρας.

Αξιοσημείωτη ήταν η επίδοση του πλέι μέικερ των φιλοξενούμενων Νίκου Σουρίλα ο οποίος τελείωσε το ματς μοιράζοντας στους συμπαίκτες του 14 ασίστ. Για την ιστορία, τους πόντους των 2 ομάδων έβαλαν οι εξής...

Δεκάλεπτα:18-11,33-31,41-48,53-65

ΔΣ Κορίνθου: Κοτρώτσιος 6, Παπαδόπουλος 4, Παπαβενετίου 7, Ζαφειρόπουλος 2, Θεοφίλου 18, Λιάκης 2, Ξεθάλης, Σώκος , Χάρης, Μαρινάκος, Σκαρμούτσος 11

ΔΣ Καλαμάτας: Σουρίλας 2, Καράμπελας, Τριμανδήλης 7, Μάρκου, Μακρής 5 (1), Μάραντος 27(3), Πανταζόπουλος, Σταματόπουλος 4, Βλαχονικολός 10, Σκούλικας Μ. 10