Ήττα από την Δάφνη για τον Άρι

Κοντά στο σκορ για ένα ημίχρονο έμεινε ο Άρις Καλαμάτας στο σημερινό (14/02) παιχνίδι με την Δάφνη Αγίου Δημητρίου, όμως δεν μπόρεσε να ακολουθήσει στον ίδιο ρυθμό στο υπόλοιπο του παιχνιδιού γνωρίζοντας την ήττα με 72-44 και παρέμεινε δίχως νίκη στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Γυναικών.
Η καλαματιανή ομάδα με μπροστάρισσα την Κουτέλα έκλεισε το 1ο μέρος μόλις 6 πόντους πίσω στο σκορ (37-31), όμως δέχθηκε ένα επιμέρους 21-7 στην 3η περίοδο και βρέθηκε στο -20 με ένα 10λεπτο να απομένει.
Εκτός από την Κουτέλα η Φωτεινάκη βοήθησε με 11 πόντους.
Άρις Καλαμάτας-Δάφνη Αγ. Δημητρίου 44-72
Διαιτητές: Ελ Ανύ, Καββαδάς.
Δεκάλεπτα: 12-18, 31-37, 38-58, 44-72.
Άρις Καλαμάτας (Μπακογιάννης): Κουτέλα Γ. 14, Θάνου 6 (1), Μπακετέα 8, Φωτεινάκη 11, Αντωνογειανάκη 5, Σαμιώτη, Κουτέλα Ι., Κεφαλά, Τσιάνα.
Δάφνη Αγ. Δημητρίου (Μπουμπούς): Αλεξανδρή 6, Μανώλη 14 (2), Παπακωνσταντίνου 6, Γιαμπάνη 18, Μαγαλιού 9 Τετενέ 3, Τσουκαλά 14, Ζουρτσάνου 2, Γιαννέλη, Μάλαμα.