Οδυνηρή ήττα για τον Άρι (pics)

Την πιο οδυνηρή ήττα έως τώρα γνώρισε σήμερα (29/11) ο ΑΠΣ Άρις ο οποίος ηττήθηκε με 47-44 από τα Χανιά στην παράταση.
Σε έναν αγώνα που ήλεγχε από την αρχή μέχρι και τα τελευταία λεπτά της κανονικής διάρκειας, η καλαματιανή ομάδα δεν μπόρεσε να σημειώσει την πρώτη της νίκη απέναντι σε μια από τις πιο αδύναμες ομάδες του ομίλου και έχασε αρκετές από τις ελπίδες της που έχει για την παραμονή.
Ο Άρις προηγήθηκε στο ημίχρονο με 26-19 και στο 3ο δεκάλεπτο έφτασε την διαφορά σε διψήφια διαφορά (31-19), όμως οι φιλοξενούμενες μείωσαν σε 25-33 στο φινάλε της 3ης περιόδου.
Οι γηπεδούχες έφεραν το ματς στο +6, πέντε λεπτά πριν το φινάλε του αγώνα, όμως στα υπόλοιπα λεπτά δεν κατάφεραν να σκοράρουν (!), δέχθηκαν ένα σερί 6-0 και το παιχνίδι οδηγήθηκε στην παράταση.
Εκεί τα Χανιά ήταν πιο ψύχραιμα και πήραν την νίκη με 47-44.
10λεπτα: 13-12, 26-19, 33-25, 37-37 (καν.), 44-47 (παράταση)
Διαιτητές: Ασημακάκη-Μπιτσιζάνος
ΑΠΣ ΑΡΙΣ(Μπακογιάννης)Βεργινάδη 6, Αντωνογιαννάκη 4, Μπακετέα 9, Θάνου 3(1), Κουτέλα 14, Φωτεινάκη 6, Πυλιώτη 2, Σαμιώτη, Τσιαμά
ΟΑ ΧΑΝΙΩΝ(Δημητρουλάκη)Μπέλλου 2, Βαρυπατάκη 12, Γαλητσιάνου 11(1), Καράβελη 4, Μοσχοπούλου 14(1), Κασσωμένου 2, Χαραλαμπάκη 2, Φουράκη, Σκορδυλάκη, Καλογεροπούλου