6η ήττα για τις γυναίκες του Άρι

Χωρίς νίκη παρέμεινε στο πρωτάθλημα της Α2 Εθνικής Γυναικών ο ΑΠΣ Άρις, ο οποίος ηττήθηκε με 60-39 από τον Έσπερο Πατρών για την 7η αγωνιστική.
Η ομάδα του Μιχάλη Μπακογιάννη κόντραρε στα ίσια τις πατρινές μόνο στο πρώτο 10λεπτο (18-18), όμως οι γηπεδούχες πήραν προβάδισμα 7 πόντων στην 2η περίοδο και δεν ξανακοίταξαν πίσω.
Σε καλή μέρα βρέθηκαν οι Μπακετέα, Κουτέλα και Βεργινάδη για τον Άρι ο οποίος είδε την Γιαννακοπούλου να σκοράρει 27 πόντους.
● Διαιτησία: Δελαγραμμάτικας-Χριστοδουλάκης
10λεπτα: 18-18, 17-10, 10-6, 15-5
ΕΣΠΕΡΟΣ: Αντωνίου 2, Φλογέρα 4, Γιαννακοπούλου 27, Μαρίνη 2, Μαρούντα 6, Ντάρλα 5 (1), Ανέστη 2, Καραγιάννη, Παπανδριοπούλου 5, Λαγοπάτη 4, Αλνταβού
ΑΠΣ ΑΡΙΣ: Βεργινάδη 9, Κουτέλα 10, Σαμιώτη, Θάνου 2, Πυλιώτη, Αντωνογιαννάκη 2, Μπακετέα 11, Παπακωνσταντίνου 1, Μπουζα, Φωτεινάκη 3, Τσιάμα