Στις 14  Οκτωβρίου η  "γιορτή" της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ...Τα ονόματα των "κορυφαίων" ομάδων και  αθλητών

Tο Διοικητικό Συμβούλιο της Ένωσης, στην συνεδρίασή του, της 03 Οκτωβρίου, αποφάσισε τη διεξαγωγή των παρακάτω εκδηλώσεων

 1ον) Απονομές τιμητικών διακρίσεων σε αθλητές, προπονητές και παράγοντες που διακρίθηκαν την αγωνιστική περίοδο 2015-2016, αλλά και πρόσωπα που με την αγάπη και προσφορά τους, τιμούν το Αθλητικό Κίνημα και την Καλαθοσφαίριση.

2ον) Απονομές επάθλων στους πρώτους της αγωνιστικής περιόδου 2015-2016 και

3ον) Κληρώσεις των Πρωταθλημάτων Α΄ & Β΄ Κατηγορίας Ανδρών και Γυναικών, αγωνιστικής περιόδου 2016-2017.

Κεντρικός ομιλητής της Εκδήλωσης θα είναι ο. κ. Γεώργιος Βασιλακόπουλος, Πρόεδρος της Ελληνικής Ομοσπονδίας Καλαθοσφαίρισης και Επίτιμος Πρόεδρος της FIΒAEUROPE, με θέμα ΄΄Η ΣΥΜΒΟΛΗ ΤΗΣ ΚΑΛΑΘΟΣΦΑΙΡΙΣΗΣ ΣΤΟ ΑΘΛΗΤΙΚΟ ΚΙΝΗΜΑ ΚΑΙ Η ΣΗΜΕΡΙΝΗ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΟΤΗΤΑ΄΄.

Οι παραπάνω εκδηλώσεις θα πραγματοποιηθούν τη Παρασκευή 14 Οκτωβρίου 2016, ώρα 7.00 μ.μ., στην αίθουσα του Πνευματικού Κέντρου Σκάλας του Δήμου Ευρώτα.

Για την επιτυχή διεξαγωγή των εκδηλώσεων, θεωρείται απαραίτητη η παρουσία εκπροσώπων των Διοικήσεων των Σωματείων, καθώς και των τιμώμενων αθλητών, για την παραλαβή των επάθλων.

Ακολουθούν οι καταστάσεις με τις ομάδες που πρώτευσαν την αγωνιστική περίοδο 2015-2016 και των αθλητών - προπονητών που θα βραβευθούν.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

1ος ΣΚΟΡΕΡ : ΚΑΛΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Ν.Ο. ΠΥΛΟΥ)

1ος ΣΤΑ ΤΡΙΠΟΝΤΑ: ΜΑΘΙΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ. (ΣΠΟΚ Ο ΕΥΚΛΗΣ)

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ: ΓΙΑΝΝΟΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Σ.Κ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ)

ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗΣ : ΓΙΑΝΝΑΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (Σ.Κ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ)

ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΠΕΝΤΑΔΑ 1) ΓΙΑΝΝΟΥΚΑΚΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Σ.Κ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ) 2) ΚΑΤΣΑΡΕΑΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980) 3) ΜΠΑΛΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ (Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ) 4) ΔΕΛΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ (Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ) 5) ΣΠΥΡΑΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (Α.Ε. ΣΠΑΡΤΗΣ)

----------------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

1ος ΣΚΟΡΕΡ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ : ΠΑΛΑΜΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ (Α.Ο. ΘΟΥΡΙΑΣ)

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ: ΠΑΥΛΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝ/ΝΟΣ (Π.Α.Ο.Κ.)

1ος ΣΚΟΡΕΡ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ Β΄ ΟΜΙΛΟΥ : ΣΙΝΑΝΑΙ ΓΚΕΝΤΓΙΑΝ (Α.Σ. ΠΑΝΑΣ ΚΑΡΔΑΡΑ - ΚΑΝΔΗΛΑΣ.)

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ Β΄ ΟΜΙΛΟΥ: ΝΙΚΟΛΑΚΑΚΟΣ ΣΩΚΡΑΤΗΣ (ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ Γ.Σ.)

------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΑΝΔΡΩΝ

1ος ΣΚΟΡΕΡ Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ : ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ (Γ.Σ. ΧΩΡΑΣ)

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ Α΄ ΟΜΙΛΟΥ: ΗΛΙΟΠΟΥΛΟΣ ΗΛΙΑΣ (Γ.Σ. ΧΩΡΑΣ)

1ος ΣΚΟΡΕΡ Β΄ ΑΝΔΡΩΝ Γ΄ ΟΜΙΛΟΥ : ΒΕΝΟΛΙΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ (Α.Ο. ΚΡΟΚΕΩΝ)

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΟΣ ΠΑΙΚΤΗΣ Γ΄ ΑΝΔΡΩΝ Β΄ ΟΜΙΛΟΥ: ΖΑΪΜΗΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ (ΑΠΣ ΛΥΚΟΙ ΣΠΑΡΤΗΣ)

-------------------------------------------------------------------------------------------

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑΣ ΓΥΝΑΙΚΩΝ 1η ΣΚΟΡΕΡ : ΜΠΑΡΟΥΞΗ ΑΓΛΑΪΑ (Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ )

ΠΟΛΥΤΙΜΟΤΕΡΗ ΠΑΙΚΤΡΙΑ: ΜΠΑΡΟΥΞΗ ΑΓΛΑΪΑ (Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ )

Οι αθλητές που επελέγησαν και θα βραβευθούν ως MVP και καλύτερη πεντάδα, για την αγωνιστική περίοδο 2015-2016, αναδείχθηκαν μετά από ψηφοφορία των προπονητών κάθε κατηγορίας.

Η επιλογή του καλύτερου προπονητή, έγινε από τους αθλητικούς συντάκτες των Μέσων Μαζικής Ενημέρωσης και Δικτύωσης της Κεντρικής & Νότιας Πελοποννήσου.

ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ ΠΟΥ ΚΑΤΕΛΑΒΑΝ ΤΗΝ 1Η ΘΕΣΗ ΣΤΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑΤΑ ΤΗΣ Ε.ΚΑ.Σ.ΚΕ.ΝΟ.Π. ΤΗΝ ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ 2015-2016 Α΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ:Σ.Κ. ΚΑΛΑΜΑΤΑ

Β΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ:Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ 

Γ΄ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΑΝΔΡΩΝ  Γ.Σ. ΧΩΡΑΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΠΑΙΔΩΝ:Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΦΗΒΩΝ: Α.Ο. ΚΑΛΑΜΑΤΑ 1980

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΓΥΝΑΙΚΩΝ  Σ.Δ.Υ. ΤΡΙΠΟΛΗΣ

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΝΕΑΝΙΔΩΝ:Γ.Ε.Α. ΑΜΙΛΛΑ 2000

ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΚΟΡΑΣΙΔΩΝ:Κ.Ο.Μ. ΠΕΛΑΣΓΟΣ

ΜΙΝΙ ΜΠΑΣΚΕΤ: Α.Π.Σ. ΑΚΑΔΗΜΟΣ 1

241 views
Top