Πέρασε από τους Γαργαλιάνους η Καλαμάτα BC

Για ένα μόνο δεκάλεπτο δέχθηκε αντίσταση η Καλαμάτα BC από τους Γαργαλιάνους, «ξεφεύγοντας» στο σκορ με ένα επιμέρους 30-12 στην 2η περίοδο για να φτάσει εύκολα στο τελικό 84-62.
Η καλαματιανή ομάδα στηρίχθηκε και πάλι στις επιθετικές «ορέξεις» του Γιώργου Γιαννουκάκη (22π.) απέναντι σε αυτές του Μάριου Τσαγκάνη (23π.) και έφτασε στις 19 νίκες στην Α΄ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ, ενώ από την άλλη οι Γαργαλιάνοι μπαίνουν και επίσημα σε …περιπέτειες, καθώς κοντράρεται με την Καλαμάτα ’80 στο φινάλε του πρωταθλήματος και σε περίπτωση ήττας και νίκης του Απόλλωνα Τρίπολης επί της Πύλου, υποβιβάζεται!
10λεπτα: 16-22, 28-52, 45-73, 62-84
Διαιτητές: Κυριακόπουλος – Νάστος
ΓΑΡΓΑΛΙΑΝΟΙ (Δημόπουλος): Πετρόπουλος 4, Μπουγάτσος 4, Ψιλοδημητρακόπουλος 9, Μπουσιούτας 2, Δημητρακόπουλος, Τσαγκάνης 23, Ανδρώνης, Σύλλας 5 (1), Μητρόπουλος 12, Ντεμερούκας 2
ΚΑΛΑΜΑΤΑ (Γιαννακόπουλος): Γερμανός 14 (4), Γαρίνης 5, Τσαφόλιας 7 (1), Μπακατέλας, Κριμιλής 15, Κούτρης 2, ΓΙαννουκάκης 22 (1), Παθιάκης 5 (1), Φωτάκης 3, Σιδέρης, Σπηλιώτης 4, Γεωργανάς 7