Έκανε το ...νταμπλ η Καλαμάτα '80! (pics)

Μετά τους Παίδες, η Καλαμάτα ’80 έκανε το …άτυπο νταμπλ και κατέκτησε και το πρωτάθλημα Εφήβων της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ!
Τα παλικάρια του Αλέξη Κορογώνα νίκησαν τον Αρκαδικό με 61-37 με τον Γιώργο Γεωργουλάκο να κάνει «πράγματα και θαύματα» και να αναδεικνύεται MVP του τελικού με 19 πόντους!
Το παιχνίδι ήταν ντέρμπι για ένα ημίχρονο, καθώς στην 3η περίοδο η καλαματιανή ομάδα ξέφυγε στο σκορ και ανέβασε την διαφορά σε διψήφιο αριθμό.
Στην τελευταία περίοδο οι «λύκοι» ουσιαστικά «τελείωσαν» το ματς και πανηγύρισαν έξαλλα μια ακόμα μεγάλη επιτυχία!
Σημειώνεται πως τόσο στην Κ80, όσο και στην αρκαδική ομάδα αγωνίστηκαν πολλά παιδιά από την κατηγορία των Παίδων.
10λεπτα: 15-15, 27-23, 41-30, 61-37
Διαιτητές: Ρίζος - Τσιμπούρης
ΚΑΛΑΜΑΤΑ ’80 (Κορογώνας): Βουγιούκος, Σμυρνής 2, Μπούνας 10 (2), Λαμπρινός, Μελάς 9 (1), Αλεξανδρόπουλος 7 (1), Κατσαρέας 12, Μαυροειδής, Γεωργουλάκος 19 (3), Μπαριακτάρης, Κομπότης 2
ΑΡΚΑΔΙΚΟΣ (Γεωργακόπουλος): Τσέλος 11, Τράκας, Σιούντρης, Ρουμελιώτης, Λιακόπουλος 4, Μιαούλης, Μπακολιάς, Σταματόπουλος 6, Κουτζουρούλιας, Προκόπος 8 (2), Απέργης 6 (1), Μουρούτσος