«Λύγισαν» και τον πρωτοπόρο στην παράταση οι «μπέμπηδες» του Φιλαθλητικού

Σε απόσταση αναπνοής μείωσε την διαφορά στην βαθμολογία ο Φιλαθλητικός από τον πρωτοπόρο Πάνα Κανδήλα, τον οποίο νίκησε με 67-60 στην παράταση!
Οι «μπέμπηδες» του Μπουγάδη βρέθηκαν αρκετές φορές πίσω στο σκορ καθ’ όλη τη διάρκεια του αγώνα όμως κατάφερναν και μείωναν κάθε φορά, αποδεικνύοντας πολύ σκληροί για να «πεθάνουν»!
Ο Νικολακάκος ήταν αυτός που με 3 κρίσιμους πόντους έστειλε το παιχνίδι στην εξτρά περίοδο, όπου οι γηπεδούχοι απεδείχθησαν πιο ψύχραιμοι και με 5 πόντους από τον Ξανθάκο και 3 από τον Νικολακακο πήραν την νίκη!
10λεπτα: 9-16, 23-24, 35-40, 53-53, 67-60 (παρ.)
Διαιτητές: Αναστόπουλος - Χριστόπουλος
ΦΙΛΑΘΛΗΤΙΚΟΣ (Μπουγάδης): Παπαρές 8, Βαρτσάκης, Νικίας 10 (1), Γιαννακόπουλος 2, Κασσάκος, Μπουλούγαρης 5, Λαμπρινός, Νικολακάκος 14 (1), Κορίνης 4, Κατσαμπής, Κανελλόπουλος 11, Ξανθάκος 13 (1)
ΠΑΝΑΣ ΚΑΝΔΗΛΑΣ (Μάλλιος): Καλαντζής 2, Πετράτος 6, Τριανταφυλλόπουλος 10 (2), Σταθόπουλος 13, Μπαρλάς 14 (1), Παπαδήμας 2, Μανιατέας, Σινανάι 10, Λινάρδος 2 Κωστόπουλος, Μουτζούρης