Αγωνιώδης νίκη για τον ΠΑΟΚ Καλαμάτας (pics)

Φοβερό φινάλε είχε το παιχνίδι του ΠΑΟΚ Καλαμάτας με τον Δίωνα Κυπαρισσίας, που βρήκε τους γηπεδούχους νικητές με 61-56!
Συγκεκριμένα, ο ΠΑΟΚ προηγήθηκε με 50-41 στο φινάλε του 3ου 10λεπτου και 57-50 με λιγότερο από 5 λεπτά να απομένουν όμως ο Δίωνας έφερε το παιχνίδι στον πόντο (57-56) χάρη σε 4 πόντους του Μαρούκη, όμως ο Κ. Παυλόπουλος με 2/2 βολές έβαλε τους γηπεδούχους στο +3 με 30 περίπου δεύτερα να απομένουν.
Στην επόμενη επίθεση ο Πετρόπουλος αστόχησε …στο «τσακ» σε τρίποντο (η μπάλα κύλησε βασανιστικά εκτός στεφάνης) και ο Κουσουλάς με 2/2 βολές ολοκλήρωσε την μεγάλη νίκη των «μελανόλευκων».
10λεπτα: 8-8, 25-25, 50-41, 61-56
Διαιτητές: Μπακετέας – Διαμαντής
ΠΑΟΚ (Αλειφέρης): Π. Παυλόπουλος 19, Μαγκαφάς 3 (1), Κουσουλάς 6, Νίνος, Κ. Παυλόπουλος 25 (3), Ρεσβάνης 3 (1), Βαρβεράκης, Κοτσιλιέρης 2, Ζεμπίλας, Καρολεμέας 3, Χάικος
ΔΙΩΝΑΣ (Παπαγιάννης): Καρυδομάτης 4, Γριβοκωστόπουλος, Θεοφ. Κλεφτάκης 4, Δημ. Κλεφτάκης, Παππάς 2, Παντελής 17, Μαρούκης 19, Πετρόπουλος 10 (2)