Βελτίωση στην επανάληψη και 8/8 η Θουρία (pics)

«Τα χρειάστηκε» για ένα ημίχρονο η πρωτοπόρος και αήττητη στον Α΄ όμιλο της Β΄ κατηγορίας Θουρία, στην εκτός έδρας αναμέτρηση της 8ης αγωνιστικής με αντίπαλο τον ουραγό Εθνικό Μελιγαλά, ωστόσο η βελτίωση στην επανάληψη έφερε την νίκη με σκορ 60-45.
Οι γηπεδούχοι μπήκαν πιο δυνατά στο παιχνίδι έχοντας στο ξεκίνημα ένα μικρό προβάδισμα, αλλά από τα μέσα της 2ης περιόδου και ύστερα, η Θουρία πήρε το πάνω χέρι στο σκορ το οποίο κράτησε μέχρι το τέλος, με την διαφορά να φτάνει ακόμη και στους 20 πόντους.
Κορυφαίοι των νικητών οι Παλαμίδης και Αναστασόπουλος, ενώ από τους ηττημένους ξεχώρισε ο Παραμπάτης.