Δύσκολη νίκη με ανατροπή στο 1ο μέρος οι Δρομείς!

Πολύ δύσκολη νίκη σημείωσαν οι Δρομείς στην έδρα τους απέναντι στον αξιόμαχο Ευκλή με 66-55, παίρνοντας ασφαλές προβάδισμα στο τελευταίο 3λεπτο της αναμέτρησης και ολοκλήρωσαν τον 1ο γύρο με 8 νίκες και 3 ήττες, βαδίζοντας στο μονοπάτι της 4άδας. Από την άλλη το καλαματιανό σωματείο έκλεισε τον 1ο γύρο με 5 σερί ήττες και έχουν μπει για τα καλά σε περιπέτειες όσον αφορά στον τομέα της παραμονής.
Μάλιστα, οι Αρκάδες βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 10 πόντους στο ξεκίνημα (0-10) και 11 στο 2ο δεκάλεπτο (20-31), ωστόσο κατάφεραν να προηγηθούν πριν το φινάλε του 1ου ημιχρόνου με 38-35!
Κορυφαίος των γηπεδούχων ο Κοσκινάς με 19 πόντους και πολλά κρίσιμα καλάθια στην 2η περίοδο, όπου ανέτρεψε σχεδόν μόνος του το -11 των Δρομέων, αλλά και ο Δελής με 18 πόντους, τους περισσότερους από τους οποίους σημείωσε στην 4η περίοδο.
Από τον Ευκλή ο Γερμανός ήταν σε μεγάλη μέρα (20π.), έχοντας ως στήριγμα τον Μαθιόπουλο ο οποίος ωστόσο πέτυχε σχεδόν όλους τους πόντους του στο 1ο μέρος.
Δεκάλεπτα: 13-22, 38-35, 52-46, 66-55
Διαιτητές: Καρδαράς – Καρνέζης
ΔΡΟΜΕΙΣ (Μπαλής): Μαρκόπουλος 2, Χρονόπουλος, Ηλ. Πετρόπουλος, Δελής 18 (1), Ι. Πετρόπουλος, Παπακώστας 1, Μπαλής 10, Αγγελόπουλος, Κοσκινάς 19 (4), Κούγιας (1), Μικέλης 9, Κουτσούγερας 7
ΕΥΚΛΗΣ (Στακιάς): Κισκήρας, Κόης 2, Φουρναράκος 3 (1), Καράμπελας, Χασανάκος, Μαθιόπουλος 12 (3), Κάλλας, Γερμανός 20 (5), Χριστοδουλάκης, Γκούμας 9, Λιανός 7 (2), Μανωλάκης 2