5η νίκη με πέρασμα από την Κυπαρισσία ο Πολύβιος

Κακό παιχνίδι με τελικό νικητή τον Πολύβιο διεξήχθη στην Κυπαρισσία, ανάμεσα στην ομάδα της Μεγαλόπολης και τον τοπικό Δίωνα.
Οι φιλοξενούμενοι επικράτησαν με 41-35 με τον Νικολόπουλο να είναι ο μοναδικός παίκτης του αγώνα με διψήφιο αριθμό πόντων, παίρνοντας διαφορά στο 4ο δεκάλεπτο.
Οι δυο ομάδες συμβάδιζαν στο σκορ μέχρι και την τελευταία περίοδο, όπου ο Πολύβιος απεδείχθη ψυχραιμότερος και έφτασε τις 5 νίκες σε 7 αναμετρήσεις, αντίθετα από τον Δίωνα που γνώρισε την 5η του ήττα!
10λεπτα: 9-8, 16-18, 32-31, 35-41
Διαιτητές: Νάστος - Μητσέας
ΔΙΩΝΑΣ: Γριβοκωστόπουλος, Κλεφτάκης 7, Κατσαρελάς 6, Γκόγκας, Παππάς 4, Παντελής 4, Μαρούκης 4, Βλάμης 4, Παλουκάς 2, Καρυδομάτης, Κ. Κλεφτάκης 4 (1)
ΠΟΛΥΒΙΟΣ: Αργυρόπουλος 7, Ανδριόπουλος, Μιχαλόπουλος 3 (1), Τρυφωνόπουλος 8 (1), Αλεβίζος 2, Δαλάτσης, Μπελόκας 2, Γκιουμές 2, Νικολόπουλος 12, Τσίρμπας 5 (1), Παναγόπουλος, Φράγκος