Στον δρόμο της 4άδας οι Δρομείς

Με οδηγό το πολύ καλό πρώτο 10λεπτο, οι Δρομείς πέρασαν από το Γύθειο με 76-53 και πέτυχαν την 7η τους νίκη στο πρωτάθλημα της Α΄ κατηγορίας, παραμένοντας παράλληλα σε τροχιά 4άδας.
Με τους Δελή – Μπαλλή να σημειώνουν παρέα 38 πόντους και να οδηγούν την ομάδα τους επιθετικά,, οι φιλοξενούμενοι πήραν διαφορά ασφαλείας στο 1ο δεκάλεπτο και παρ΄ ότι το Γύθειο προσπάθησε να μειώσει σε μονοψήφια διαφορά, οι Δρομείς είχαν πάντα την απάντηση και κατάφεραν στην 3η περίοδο να φτάσουν την διαφορά στο +20.
Κορυφαίοι των γηπεδούχων επιθετικά οι Γλεντζάκος – Κιριφίδης – Μπιρμπάκος που είχαν διψήφιο αριθμό πόντων.
10λεπτα: 12-27, 13-15, 14-18, 14-16
Διαιτητές: Δούβρης - Σχοινάς
ΓΥΘΕΙΟ (Δημήτρης Πρώκος): Αποστολάκος 2, Πρώκος, Μπιρμπάκος 10, Μητσάκος 2, Γλεντζάκος 16, Παναγιωταράκος 7, Κιριφίδης 11, Λιακάκος 3, Φραγγέας, Φεντιούκοφ 2
ΔΡΟΜΕΙΣ (Ηλίας Μπαλής): Μαρκόπουλος, Πετρόπουλος, Καλούλι 9, Δελής 19, Σωτηρόπουλος 6, Παπακώστας 2, Μπαλής 19, Αγγελόπουλος, Βολάγκας 9, Μικελής 4, Πετρόπουλος, Κουτσούγερας 8