«Δίποντο» με εξαιρετικό 2o 10λεπτο ο Πελασγός

Χάρις σε ένα επιμέρους 15-4 στο 2ο δεκάλεπτο, ο Πελασγός επικράτησε σχετικά εύκολα του Εθνικού Μελιγαλά με 64-43 και σημείωσε την 3η του νίκη στο πρωτάθλημα της Β΄ κατηγορίας της ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.
Έχοντας ως κορυφαίο τον 15χρονο Αριδά ο οποίος σημείωσε 20 πόντους, οι φιλοξενούμενοι κράτησαν στους 4 πόντους τους γηπεδούχους στην 2η περίοδο και πήραν προβάδισμα ασφαλείας το οποίο και διατήρησαν μέχρι τέλους.
Από την άλλη ο Εθνικός γνώρισε την 5η του ήττα σε 6 αναμετρήσεις, παρά την καλή μέρα των Δημητρακόπουλου – Παραμπάτη που σημείωσαν μαζί τους μισούς περίπου πόντους της ομάδας τους.