Με ψυχή την ανατροπή ο ΠΑΟΚ κόντρα στον Πελασγό(pics)

Τεράστια νίκη, που τον φέρνει ακόμη πιο κοντά στη σωτηρία, πέτυχε ο νεοφώτιστος ΠΑΟΚ Καλαμάτας, στο γήπεδο της Τέντας, επί του φιλόδοξου Πελασγού επικρατώντας με σκορ 70-65 στη ψυχοφθόρο διαδικασία της παράτασης, για τη 5η αγωνιστική της Β κατηγορίας.

Οι Αρκάδες φάνηκαν να ελέγχουν το ματς, έχοντας το προβάδισμα μέχρι το 38΄ όταν οι γηπεδούχοι ισοφάρισαν σε 59-59, αλλά «άδειασαν» στα τελευταία λεπτά και το πλήρωσαν τελικά με μια ήττα η οποία μπορεί να αποδειχτεί καταστροφική.

Η αξία της νίκης του καλαματιανού σωματείου είναι τεράστια- μάλιστα ήρθε με τον Κώστα Παυλόπουλο να μένει από το 38΄30΄΄ στο πάγκο έχοντας συμπληρώσει φάουλ- και γι αυτό το λόγο πανηγυρίστηκε έξαλλα από τους παίκτες του Νίκου Αλειφέρη.