Άνετο διπλό στη Τρίπολη ο ανεβασμένος ΓΣ Μεσσήνης

Δεν δυσκολεύτηκε ιδιαίτερα να κάμψει την αντίσταση του Απόλλωνα Τρίπολης, που είχε κάποιες απουσίες (Ρεκουνιώτη, Παπαναστασίου και μικρή συμμετοχή ο Παπαχαραλάμπους), ο ΓΣ Μεσσήνης κατακτώντας τη νίκη με σκορ 72-40, στο ματς που ολοκλήρωσε το βράδυ της Δευτέρας το πρόγραμμα της 7ης αγωνιστικής της Α κατηγορίας.

Οι Αρκάδες άντεξαν μονάχα ένα δεκάλεπτο αφού από τη δεύτερη περίοδο και ύστερα η ομάδα του Νώντα ανέβασε στροφές και καθάρισε τη νίκη- έχοντας σε καλή ημέρα τους Αρβανίτη, Πολυζωγόπουλο, Αντωνόπουλο και Τσιμπούρη- φανερώνοντας την αγωνιστική της άνοδο που τη βάζει σε ρυθμούς τετράδας για τα καλά.