Πρεμιέρα με "διπλό" ο Πελασγός (pics)

Ο Πελασγός «τιμώρησε» την άμυνα ζώνης της Αναγέννησης και πήρε την νίκη με 54-40 στην πρεμιέρα της Β΄ ΕΚΑΣΚΕΝΟΠ.
Η ομάδα της Μεγαλόπολης είχε σε μεγάλη μέρα τον Αριδά ο οποίος πέτυχε 18 πόντους με 3 τρίποντα και μαζί με τους Στράγκα – Φραγκογιάννη, ήταν οι κορυφαίοι επιθετικά του Πελασγού.
Από την άλλη η Αναγέννηση είχε σε καλή μέρα τους Σαραντόπουλο – Καλτσώνη, αλλά και τον νεαρό Καραγιαννίδη, όμως δέχθηκε αρκετά τρίποντα από την ομάδα της Μεγαλόπολης η οποία ήταν καλύτερη στο αμυντικό κομμάτι και είχε περισσότερα τρεξίματα.
Οι φιλοξενούμενοι πήραν διαφορά νωρίς και την διατήρησαν σε όλη σχεδόν την διάρκεια του αγώνα, ενώ κινδύνευσαν στο 4ο δεκάλεπτο όπου η Αναγέννηση μείωσε σε 5 πόντους, όμως στα τελευταία λεπτά αποδείχθηκαν πιο ψύχραιμοι.